Z dvojzápasu získal Švantlák nakonec jen jeden bod

Vít Čapek ml. předvedl v brance HC ŠD v Prachaticích výborný výkon,
na body to ale bohužel nestačilo, foto: HBC Prachatice

HBC Prachatice – HC ŠD Písek 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Náročný víkend zahájili písečtí hokejbalisté v sobotu v Prachaticích. Na Šumavu však odjížděli pouze v 10 hráčích do pole, a tak je nečekalo snadné utkání. Navíc, když dres Horalů navlékli i extraligový hráči Hnízdil či Markytán. O to větší šok byl pro všechny dobrý vstup hostů do zápasu, který vyvrcholil vedoucí brankou obránce Supa v 5. minutě – 0:1. Také v dalších minutách měli písečtí dobré příležitosti na zvýšení vedení, zejména agilní Pelc, který trefil břevno.

V prostřední části se domácí dostali do tlaku především díky přesilovým hrám, které však Švantlák přestál bez úhony. Naopak sám se dostával znovu do šancí. Dorostenec Šimůnek, který odehrál první utkání mezi muži, se dostal do dvou samostatných úniků, ale podruhé rozvlnit síť domácí branky nedokázal. Udeřilo tak na druhé straně, když Horalové využili přesilovou hru zásluhou Valenty – 1:1.

Poslední patnáctiminutovka již přinesla souvislý tlak Prachatic, kterému ale především písecký gólman Čapek skvěle odolával. Na tři střely domácích však nestačil. Nejprve je šťastnou brankou ve 37. minutě poslal do vedení Kotlík – 2:1. Pak znovu domácí využili Valentou přesilovou hru – 3:1. Nakonec se prachatičtí prosadili i v oslabení, kdy Reindl dal výsledku utkání konečnou podobu – 4:1.

Branky a nahrávky: 25. Valenta (Turek), 37. Kotlík (Kadlec, Hnízdil), 41. Valenta (Turek), 44. Reindl (Turek) – 5. Sup (Kocourek)

Střely: 45:12, Vyloučení: 2:5, Využití: 2:0, V oslabení: 1:0, Počet diváků: 38

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Hronek, Sup, Marek, Bárta J. – Pelc, Vážný, Šimůnek – Bečvář, Kobližka, Kocourek

Fotogalerie: Facebook HBC Prachatice

HC ŠD Písek – TJ Vltava Deviants Č. B. 2:3 sn
(1:1, 1:1, 0:0 – 0:1)

V nedělním domácím utkání nemusel hrající trenér Hronek řešit potíže se sestavou, jelikož se mu sešlo 17 hráčů do pole. Domácí tak mohli po delší době nastoupit se třemi kompletními formacemi. Devianti jich měli o rovných deset méně. Písečtí opět vstoupili do utkání lépe a znovu šli v polovině první třetiny do vedení zásluhou přesné trefy obránce, když se prosadil Drnec – 1:0. Vltava však dokázali o tři minuty později zásluhou Kvítka – 1:1.

V prostřední části to byl znovu Švantlák, kdo byl aktivnější a častěji se dostával k ohrožení branky soupeře. Ale stejně jako již od začátku sezónu je největším problémem píseckých produktivita. Skóre tak zůstávalo nerozhodné. Když pochopitelně nemohla být uznána volejbalová smeč Pelce, dočkali se oranžovo-černí o chvíli později. Pěknou kombinaci prvního útoku Švantláku zakončil dorážkou Mergl – 2:1. Jak se však hráči Švantláku na jednotlivé branky nadřou, tak lehce inkasují, což se potvrdilo ve 28. minutě, kdy vyrovnal Maršík – 2:2.

Poslední třetina ani přes vzrůstající tlak píseckých další branku nepřinesla. Utkání tak dospělo do samostatných nájezdů, ve kterých byli šťastnější hosté a zásluhou Honzy získali druhý bod.

Branky a nahrávky: 7. Drnec (Kabele, Mergl), 23. Mergl (Vážný, Kabele) – 10. Kvítek (Maršík), 28. Maršík, rozh. nájezd Honza

Střely: 41:34, Vyloučení: 2:2, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 25

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Máša, Hronek, Sup, Marek, Drnec, Pelc, Bárta J. – Mergl, Kabele, Vážný – Bečvář, Kobližka, Kocourek – Rychlík, Čunát, Bíba, Vrba

Trenér HC ŠD Jiří Hronek po utkání řekl: I když nás proti Prachaticím bylo jen 10, bojovali jsme o slušný výsledek celý zápas. Velmi nás podržel brankář Čapek. V neděli jsme přivítali Vltavu, která přijela jen s osmi hráči do pole, ale zkušeně si hlídala celý zápas. Bereme tak pouze bod, což je pro nás málo.

V sobotu přijede do Orange arény největší favorit soutěže, Betonova ALL-STARS. Utkání začíná ve 13 hodin.

Autor: Václav Pelc

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain