Vedoucí Betonova ALL-STARS vyloupila Orange arénu

Václav Pelc (první zprava) vstřelil Betonově dvě branky, ale nikdo z jeho spoluhráčů
jej nenapodobil. Favorit si tak odvezl všechny body, foto: Václav Kozma, Písecké postřehy

HC ŠD Písek – HBC Betonova ALL-STARS Č. B. 2:8 (1:2, 1:4, 0:2)

Základní část 2. NHbL se již přehoupla do své druhé poloviny. Na písecký Švantlův Dvůr tak znovu čekal nejtěžší soupeř – vedoucí tým tabulky Betonova ALL-STARS. Utkání se tentokrát hrálo v písecké Orange aréně. Do sestavy domácích se po čtyřzápasovém trestu vrátil obránce Kozák. Jak je již poslední dobou zvykem, oranžovo-černí měli dobrý vstup do utkání a jako první se radovali ze vstřelené branky. V čase 1:02 byl úspěšným střelcem Václav Pelc, který si vzal míček za hostující brankou. Nikým neatakován ji v poklidu obkroužil a bez problému poslal míček mezi Hlaváčovy betony – 1:0. Domácí měli i několik následujících střídání mírnou převahu. Betonova se však do utkání vrátila šťastnou střelou Kašeho ze středního pásma, která před Fišerem zaplavala a písecký gólman na změnu již nedokázal zareagovat – 1:1. V polovině 8. minuty předvedli českobudějovičtí pěknou kombinaci celé formace, kterou zakončoval Jílek a překlopil skóre ve prospěch favorita – 1:2.

Také v prostřední části viděli diváci rychlou branku. Hosté si z první třetiny přenesli početní výhodu. Tu dokázali již po 49 vteřinách druhé patnáctiminutovky zužitkovat zásluhou Janečka – 1:3. O tři minuty později navýšil vedení betonářů důrazný Čížek – 1:4. Hosté však vzápětí faulovali a Švantlák poprvé zahrával přesilovou hru. Tu domácí využili jednak díky chybě hostující obrany, jednak díky dobrému presingu Mergla, který obral o míček Šperla. Malý „kulatý nesmysl“ zůstal bez dozoru, a tak si jej našel domácí kanonýr Pelc a poslal jej do odkryté českobudějovické branky – 2:4. Písecký útočník se v den svých narozenin prosadil již podruhé v utkání. Za dvě minuty však využili znovu přesilovou hru i hosté a Kaše také přidal svoji druhou branku v utkání – 2:5. Ve 24. minutě se radovali znovu hosté, když se Janeček stal třetím dvougólovým střelcem zápasu – 2:6.

O tom, že favorizovaná Betonova napraví ztrátu z minulého kola a od Otavy odjede s plným počtem bodů, nebylo prakticky pochyb. Zvlášť když na začátku třetí třetiny zvýšil Krotký již na 2:7. Tři minuty před závěrečnou sirénou se ještě prosadil hostující Jílek, jenž také přidal svoji druhou branku a dal utkání konečnou podobu – 2:8.

Branky a nahrávky: 2. Pelc (Mergl), 20. Pelc (Mergl, Vážný) – 4. Kaše (Papež), 8. Jílek (Kaše, Klíma), 16. Janeček (Kaše, Ivančov), 19. Čížek (Jílek, Krotký), 22. Kaše (Janeček), 24. Janeček (Kaše, Jílek), 31. Krotký (Papež), 42. Jílek (Kaše, Klíma)

Střely: 22:37, Vyloučení: 5:2, Využití: 1:2, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 37

Sestava HC ŠD Písek: Fišer – Hronek, Sup, Marek, Kozák, Vážný – Mergl, Kabele, Kukrál – Pelc, Kobližka, Kocourek, Vrba

Obránce HC ŠD Martin Kozák po utkání řekl: Betonova byla jasně lepší a zaslouženě zvítězila. Letos se s ní nemůžeme měřit. Nehrajeme špatně, ale dostáváme laciné góly. Pro nás je přitom strašně složité je vstřelit.

Fotogalerie: Písecké postřehy

V dalším kole zajíždí písecký Švantlák do krajského města, kde se v sobotu od 9:30 představí na hřišti posledního Falconu. Českobudějovičtí jsou dosud bez bodu, HC ŠD bude tak v utkání favoritem a bude si chtít odvézt tři body.

Autor: Václav Pelc

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain