Dorostenci poprvé prohráli, ihned ale zase zvítězili

Ondřej Duchoň nastartoval dvěma góly svůj tým na novou vítěznou vlnu,
vzadu obránkyně Hana Beličková a brankář Vít Čapek ml, foto: Alice Hnyková

HBC Plzeň – HC ŠD Písek 3:2 (3:0, 0:0, 0:2)

Druhou čtvrtinu soutěže odstartovali mladší dorostenci HC ŠD v plzeňské hale, kde hraje své domácí zápasy HBC Plzeň. Domácí chtěli oplatit hostím porážku z úvodu soutěže, a tak do zápasu vstoupili aktivněji. První slibnou šanci si ale vytvořil písecký Malecha, když se protáhl kolem obránců, ale svoji střelu umístil bohužel pouze do středu brány, kde stál připravený brankář Hrubý. Vlastně z protiútoku, kdy v signalizované výhodě po faulu Rychlíka obešel domácí Tarantík vše, co mu stálo v cestě a střelou do horní části branky otevřel skóre – 1:0. Hosty tento gól nezamával a nadále si vytvářeli šance, ale domácí brankář byl proti. Platilo tak nedáš dostaneš, po nedorozumění ve středním pásmu přišli písečtí o míček a rychlou souhru  Rosiče se Štípkem zužitkoval Šmídl – 2:0. Neuplynula ani minuta a v čase 8:59 to bylo již o tři branky. Přesilovou hru Plzně využil Hýbl – 3:0. Hosté na nepříznivý stav reagovali stažením hry na dvě lajny.

Do prostřední části vstoupil Švantlák s odhodláním zvrátit nepříznivý stav utkání, ale nepřesná rozehrávka a střelba byly proti. Ani domácí si nevytvářeli mnoho šancí, a tak hru drobila vyloučení na obou stranách.

Poslední třetina přinesla na obou stranách pohledný hokejbal. Domácí pozorně bránili svoji modrou čáru a podnikali nepříjemné brejky, ale nakonec v čase 36:46 v přesilové hře vykřesal naději Písku Sládek snížením na 3:1. Od této chvíle vsadili hosté vše na jednu kartu. V čase 44:29 se jim podařilo snížit opět v přesilové hře, která byla ještě podpořena hrou bez brankaře, zásluhou Tampiera – 3:2.. Tento gól ale bohužel přišel pozdě, a tak si písečtí připsali první prohru v soutěži.

Branky a nahrávky: 4. Tarantík, 8. Šmíd (Rosič, Štípek), 9. Hýbl (Hurt, Lokajíček) – 37. Sládek (Duchoň), 45. Tampier

Střely: 23:13, Vyloučení: 7:6, Využití: 2:2, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 50

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Beličková H., Sýkora, Hokr, Laurinc, Neruda, Tampier, Rychlík, Malecha, Duchoň, Novotný, Pechlát, Sládek, Diviš, Daněk, Muchl

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Paradoxně jsme měli v první třetině více šancí než domácí, ale ti bohužel stříleli branky a o tom to je. Naše snížení přišlo moc pozdě. Každá série jednou končí a každá porážka je poučná. Již zítra se Stříbrem budeme chtít nastartovat novou sérii.

HC ŠD Písek – HC Buldoci Stříbro 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)

Písečtí se z první porážky v sezoně rychle oklepali a do utkání s nepříjemným soupeřem ze Stříbra přímo vlétli. V 54. sekundě Duchoň po nahrávce Malechy otevřel skóre – 1:0. I po vstřelené brance si domácí vytvářeli jednu šanci za druhou, ale buď nepřesná koncovka, nebo výborný brankář Kořínek byli proti. A tak až v 10. minutě se opakovala souhra hráčů jako při prvním gólu a Duchoň zvýšil na 2:0. Skóre se měnilo v této části ještě jednou, když našel na brankovišti Sládek volného Diviše a ten zametl míček do prázdné branky – 3:0.

Obraz hry se nezměnil ani ve druhé třetině. Domácí nadále dobývali branku Kořínka a ten, i za pomoci štěstí, hájil svoji neprůstřelnost v této části až do 19. Minuty. Po nahrávkách Malechy a Duchoně zvýšil skóre na 4:0 Rychlík. Když už se zdálo, že se nebude dále měnit stav utkání, z ojedinělého protiútoku snížil Bubeníček – 4:1.

Ani v závěrečné třetině se obraz hry nezměnil. Za zmínku tak stojí pouze gólové akce. V čase 33:20 po nahrávce Sládka a Šimůnka skóroval Hokr – 5:1. Tento hráč uzavřel při přesilové hře tečí Duchoňovo střely konečný výsledek utkání na 6:1.

Branky a nahrávky: 1. Duchoň (Malecha), 11. Duchoň (Malecha), 14. Diviš (Sládek), 20. Rychlík (Duchoň, Malecha), 34. Hokr (Šimůnek, Sládek), 42. Hokr (Duchoň, Rychlík)

Střely: 44:22, Vyloučení: 1:4, Využití: 2:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 38

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Beličková H., Sýkora, Hokr, Neruda, Rychlík, Malecha, Duchoň, Sládek, Diviš, Daněk, Šimůnek

Trenér HC ŠD Tomáš Bárta po utkání řekl: Dnes to byla hra na jednu branku. Mohli jsme dát více gólů, ale řešili jsme některé věci zbrkle a je vidět, že stále máme na čem pracovat. S vítězstvím jsme ale spokojeni.

V neděli 1. listopadu zajíždějí mladší dorostenci HC ŠD na hřiště předposledního Nového Strašecí, odkud se budou chtít vracet znovu s plným bodovým ziskem.

Autor: Vít Čapek

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich