Po pěti porážkách v řadě Švantlák konečně zvítězil

Martin Kobližka (vepředu) a Václav Pelc přispěli k výhře nad Falconem každý dvěma brankami,

HBC Falcon Č. B. – HC ŠD Písek 5:6 (2:3, 3:2, 0:1)

K dalšímu utkání zajížděl písecký Švantlův Dvůr na hřiště posledního celku tabulky Falconu. Domácí se k utkání doslova trousili, a tak byli rádi, že se začalo se zpožděním a oni dali dohromady 5 hráčů a jednoho gólmana. Čekalo je tak 45 minut bez možnosti střídání. Hosté měli od začátku navrch. Skóre zápasu otevřel v 5. minutě Pelc, který si vzal balónek vyražený Hrbáčkem a nekompromisně jej poslal do horního rohu domácí branky – 1:0. Domácí však dokázali stav srovnat, když využili ojedinělý brejk Bártou v 9. minutě – 1:1. O minutu později však šel Švantlák znovu do vedení, pěknou souhru celého druhého útoku zakončil Kobližka – 1:2. Při dalším střídání této formace se skóre měnilo, tentokrát uklidil míček za Hrbáčka Jiří Mergl – 1:3. Falcon však ještě do první sirény stihl znovu zahrozit a Patrovský se mohl radovat ze své první branky v utkání – 2:3.

Dvě minuty po začátku prostřední patnáctiminutovky bylo vyrovnáno. Patrovský s Bártou se znovu pustili do ataku Fišerovy svatyně a znovu zakončili akci gólovou tečkou – 3:3. Pak se o slovo přihlásil znovu druhý písecký útok a Kobližka svoji druhou brankou v utkání poslal HC ŠD znovu do vedení – 3:4. Za další dvě minuty bylo ale znovu vyrovnáno. Domácí, i díky špatné rozehrávce Pelce ve vlastní obranné třetiny, využili přesilovou hru a Patrovský zaznamenal hattrick – 4:4. O minutu později další početní výhoda Falconu a znovu jako úspěšný střelec Patrovský – 5:4. Písečtí pak také využili výhodu jednoho hráče, Sup křižnou nahrávkou našel Kabeleho a ten se konečně dočkal vstřelení branky – 5:5.

Brankostroj na obou stranách v poslední třetině ustal. Domácím již docházeli síly, přesto dokázali ještě několikrát nebezpečně zahrozit. Hosté předváděli místy opravdu drtivý tlak, ale gólman Hrbáček i díky několika zázračným zákrokům nepovoloval další píseckou radost. Jediným úspěšným střelcem byl znovu Pelc, kterého vybídl přihrávkou ve 35. minutě Máša. Písecký střelec posledních utkání propálil Hrbáčka a svým druhým gólem v utkání zajistil Švantláku vítězství – 5:6

Branky a nahrávky: 9. Bárta (Patrovský), 15. Patrovský (Bárta), 17. Patrovský (Bárta), 24. Patrovský (Čapek), 25. Patrovský (Bárta) – 5. Pelc (Hora), 10. Kobližka (Kocourek, Mergl), 13. Mergl (Kobližka, Kocourek), 22. Kobližka (Mergl), 29. Kabele (Sup, Hora), 35. Pelc (Vrba, Máša)

Střely: 22:45, Vyloučení: 2:3, Využití: 2:1, V oslabení: 0:1, Počet diváků: 4

Sestava HC ŠD Písek: Fišer – Kozák, Hronek, Drnec, Sup, Bárta, Máša – Pelc, Kabele, Hora – Mergl, Kobližka, Kocourek – Vrba, Kukrál, Bíba

Kapitán HC ŠD Marek Kabele po utkání řekl: Falcon si za statečný výkon zasloužil minimálně bod. Naše hra je prostě tragická. Musíme zlepšit naprosto všechno, takhle to dál nejde.

Příští víkend přichystala 2. NHbL na týmy opět víkendové dvojkolo. Písečtí se v sobotu nejprve představí ve své Orange aréně, kdy od 14 hodin vyzvou Zliv. V neděli ráno pak zajíždějí do Pluhova Žďáru, kde od 10 hodin budou bojovat proti Pivním hvězdám.