Dvě víkendové výhry posunuly Švantlák na 5. místo

Obránce Jakub Drnec vstřelil první branku HC ŠD proti Zlivi,
foto: Václav Kozma, Písecké postřehy

HC ŠD Písek – HBC Zliv 5:4 sn (1:1, 1:2, 2:1 – 1:0)

O víkendu připravila nejvyšší jihočeská hokejbalová soutěž náročný program. Týmy hrály v sobotu i v neděli. První zápas odehrál Švantlák v domácí Orange aréně, kde přivítal Zliv. Tentokrát byl soupeř Písku, kdo se jako první radoval ze vstřelené branky, když se v polovině 6. minuty poprvé v utkání prosadil Hájek – 0:1. O třičtvrtě minuty později ale bylo vyrovnáno. Kabele vyhrál vhazování na Drnec, který využil clonění před gólmanem Mičanem – 1:1.

Již po 37 vteřinách prostřední části se znovu radovali z vedení hosté, druhou branku Zlivi vstřelil Trávníček – 1:2. Snaha domácích znovu ztroskotávala na slabé produktivitě. Ve 26. minutě se tak znovu prosadili hosté. Švantlák nevyužil početní výhodu, naopak inkasoval, ve vlastním oslabení se prosadil svým druhým gólem v utkání Hájek – 1:3. Písku se však povedlo ještě do přestávky snížit zásluhou veterána Vážného také ve vlastním oslabení – 2:3.

Poslední patnáctiminutovka přinesla stoupající tlak HC ŠD. Ovšem byli to znovu zlivští, kdo se dokázal gólově prosadit. Na počátku 41. minuty dokonal svůj hattrick Hájek – 2:4. O víc jak půl minuty později přišlo znovu úspěšné vhazování v útočné třetině od Kabeleho, tentokrát zahrané na Vážného a ten podruhé překonal Mičana v brance hostí – 3:4. Snaha o vyrovnání Švantláku přinesla navíc dvě minuty před třetí sirénou faul zlivského Štěpána. Domácí si vzali oddechový čas, početní výhodu znásobili odvoláním gólmana a v šesti mužích zatápěli hostující obraně. Kabele pak půl minuty před koncem našel přesnou přihrávkou na modré Kozáka, ten se opřel do míčku a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 4:4.

Na řadu tedy musely přijít samostatné nájezdy. V prvních třech sériích uspěl z domácích pouze Vážný, ale hosté se také víc než jednou prosadit nedokázali. Rozhodnutí padlo až v 5. sérii, kdy Kabele svůj nájezd proměnil, Fišer pak hostům gólovou radost již nepovolil a domácí se tak mohli radovat z bodu navíc.

Branky a nahrávky: 7. Drnec (Kabele), 29. Vážný (Hronek, Kabele), 41. Vážný (Kabele), 45. Kozák (Kabele), rozh. nájezd Kabele – 6. Hájek (Vlasák), 16. Trávníček (Vlasák), 26. Hájek (Dvořák), 41. Hájek (Hájíček)

Střely: 20:22, Vyloučení: 2:2, Využití: 1:0, V oslabení: 1:1, Počet diváků: 25

Sestava HC ŠD Písek: Fišer – Drnec, Kozák, Hronek, Marek – Pelc, Kabele, Vážný – Bárta J., Kobližka, Kocourek

Fotogralerie: Písecké Postřehy

SK Beer Stars Pluhův Žďár – HC ŠD Písek 2:4 (2:2, 0:2, 0:0)

V neděli ráno zajížděli hráči HC ŠD až do dalekého Pluhova Žďáru. Únava z dlouhé cesty zapříčinila nekoncentrovanost v úvodu utkání. Již ve 32. sekundě se totiž prosadili domácí zásluhou Puščenka – 1:0. Hosté se však postupně rozehráli a byli lepším týmem. V polovině 9. minuty se povedlo Švantláku využít početní výhodu zásluhou Kabeleho – 1:1. O minutu později se skóre překlopilo na píseckou stranu úplně, když se prosadil matador Vážný – 1:2. Domácím se však povedlo ještě do přestávky srovnat ve 13. minutě, úspěšným střelcem byl při přesilové hře Ondřej – 2:2.

Rozhodující branka v utkání padla v 18. minutě, když byl důrazný na domácím brankovišti Kobližka – 2:3. Utkání se pak začalo kouskovat především kvůli častým reklamacím Pivních hvězd směrem k rozhodčím. Přibývalo také vyloučených na obou stranách. Hosté dokázali využít ještě jednu přesilovou hru, když Kabele ve 23. minutě vybojoval míček mezi kruhy a přesnou střelou nedal domácímu gólmanu Dvořákovi žádnou šanci – 2:4.

Poslední třetina nabídla pěstní vložku dua Puščenko – Kobližka, po které putovali oba bijci pod sprchy. Hráči Švantláku si zbytek utkání zkušeně pohlídali a odvezli si do Písku všechny tři body.

Branky a nahrávky: 1. Puščenko (Jann, Ondřej), 13. Ondřej (Jann, Petržílka) – 9. Kabele (Vážný, Čunát), 10. Vážný (Kabele), 18. Kobližka (Hronek), 23. Kabele

Střely: 25:28, Vyloučení: 5:8, Využití: 1:2, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 18

Sestava HC ŠD Písek: Fišer – Hronek, Kozák, Pelc – Čunát, Kabele, Vážný – Mergl, Kobližka, Kocourek

Trenér HC ŠD Jiří Hronek po utkání řekl: Tento víkend jsme prakticky vytěžili z minima maximum.   Chci poděkovat klukům za bojovnost a krásných 5 bodů do tabulky.

Další utkání čeká HC ŠD již v sobotu, kdy do Orange arény přijede třetí tým tabulky Pedagog České Budějovice. Utkání má plánovaný začátek v 15 hodin, který se ale bude možná ještě měnit. Přesný začátek bude zveřejněn na klubovém Facebooku www.facebook.com/HCSDPisek.

Autor: Václav Pelc

„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain