Do Nového Strašecí nadělit 9 gólů a domů se 3 body

Brankář HC ŠD Vít Čapek ml. si z Nového Strašecí přivezl další čisté konto, foto: Alice Hnyková

HBC Nové Strašecí – HC ŠD Písek 0:9 (0:3, 0:3, 0:3)

Mladíci z Písku zajížděli k dalšímu kolu do Nového Strašecí a od úvodní buly bylo jasné, jak bude vypadat průběh utkání. Více jak se soupeřem bojovali mladíci s kluzkým plastovým povrchem. Svoji převahu hosté zúročili přesně v čase 7:00, kdy nahrávku Rychlíka proměnil Duchoň ve vedoucí gól – 1:0. V polovině 10. minuty platilo, když nevíš co s míčkem, vystřel, a tak Laurinc zvýšil na 2:0. Třígólovou normu na třetinu uzavřel dorážkou Nerudovy střely Diviš – 3:0.

Ve druhé části uběhlo pouhých 16 sekund a Malecha upravil na 4:0. V polovině třetiny využili hosté, po pěkné kombinaci Rychlíka, Malechy a zakončujícího Laurince, přesilovku – 5:0. Že je specialista na rychlé branky ukázal Malecha za 12 sekund po páté vstřelené brance a přidal další branku Švantláku – 6:0.

Poslední třetina byla v režii Petra Sládka, který za 9 minut zkompletoval hattrick. Ve 32. minutě svoji první brankou zvýšil na 7:0. O minutu později mu nahrával Neruda – 8:0. Účet utkání uzavřel ve 41. minutě zvýšením 9:0.

Branky a nahrávky: 7. Duchoň (Rychlík), 10. Laurinc, 11. Diviš (Neruda), 16. Malecha, 25. Laurinc (Malecha), 25. Malecha (Sládek, Neruda), 31. Sládek (Malecha), 33. Sládek (Neruda), 42. Sládek (Malecha)

Střely: 20:34, Vyloučení: 6:2, Využití: 0:1, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 17

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Beličková, Janoušek, Hokr, Sýkora, Laurinc, Rychlík, Malecha, Duchoň, Neruda, Diviš, Sládek, Muchl, Daněk

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Více jak se soupeřem jsme bojovali s kluzkým plastem. Kluci se na něm špatně pohybovali, Ještě jsme mnoho šancí nevyužili. Příští týden jedeme na Kladno a tam nás čeká určitě těžký zápas, budeme se chtít na něj maximálně připravit.