Kladno schytalo doma od Švantláku další debakl

Souboj na Kladně byl tvrdý a urputný, ale přinesl další vítězství, foto: HBC ALPIQ Kladno

HBC ALPIQ Kladno – HC ŠD Písek 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)

K dalšímu utkání extraligy mladšího dorostu zajížděl vedoucí tým tabulky na horkou půdu do Kladna, které chtělo odčinit 10 gólovou porážku z Písku a bodově se přiblížit ke svému soupeři. Ale byli to právě hosté, kteří od úvodní minuty diktovali tempo hry a usadili se na dlouho v útočném pásmu. Jen pár skvělých zákroků domácího brankáře Merty zachránilo ALPIQ od brzké branky. Mladíci v dresu HC ŠD stupňovali svůj tlak a v čase 8:12 se poprvé v utkání trefil Malecha – 0:1. V čase 10:27 byl vyloučen domácí Váša a na trestné lavici pobyl pouze minutu, kdy po souhře Laurince a Malechy zvýšil na 0:2 Hora.

Ani v druhé části hosté nepolevili ze své iniciativy, a tak v čase 16:48 si vyměnil míček Malecha se Sládkem a ten střelou z mezikruží upravil na 0:3. Domácí jen těžko hledali zbraň na fungující hru hostí, ale i oni se občas podívali před branku hostí. Za zmínku stojí šance Procházky, který se ocitl sám před Čapkem. Ten si však s jeho kličkou poradil. V čase 20:13 se měnilo opět skóre a opět při přesilové hře. Střelu Malechy přizvedl domácí obránce a Merta již nestačil na změnu reagovat – 0:4.

V poslední třetině kladenští přidali na důrazu, s čímž se hosté místy špatně vyrovnávali. Ale i přesto nepouštěli domácí do žádné velké šance. Skóre se měnilo v čase 37:56, kdy se po nahrávce Hory prosadil Rychlík – 0:5. V závěru utkání hráli hosté ještě jednu přesilovku a po souhře Hory s Laurincem uzavřel účet utkání Sládek – 0:6.

Branky a nahrávky: 9. Malecha, 12. Hora (Malecha, Laurinc), 17. Sládek (Malecha), 21. Malecha, 38. Rychlík (Hora), 45. Sládek (Laurinc, Hora)

Střely: 16:20, Vyloučení: 6:2, Využití: 0:3, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 50

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Beličková, Hokr, Laurinc, Novotný, Tampier, Rychlík, Hora, Duchoň, Fríd, Malecha, Sládek, Muchl, Šuhaj, Neruda

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Do utkání jsme vstoupili aktivně. Chtěli jsme domácí zaskočit a myslím, že se nám to povedlo. Byla to třetina dle mých představ. Samozřejmě jsme se nevyvarovali chyb v průběhu zápasu. Ale i tak si myslím, že jsme odehráli velmi kvalitní utkání a hráči zasluhují pochvalu za předvedený výkon.

K dalšímu utkání nastoupí dorostenci Švantláku v neděli v Orange aréně, kde od 11 přivítají čtvrtý tým tabulky z Třemošné.