Po třech výhrách HC ŠD přišla porážka s Pedagogem

Pedagog dokázal v Orange aréně, narozdíl od jarního utkáního utkání, zvítězit,

HC ŠD Písek – SK Pedagog Č. B. 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Poslední soutěžní domácí utkání v kalendářním roce 2015 sehráli muži HC ŠD v sobotu. V písecké Orange aréně přivítali českobudějovický Pedagog, který patří do TOP 3. Utkání se od začátku hrálo ve velkém tempu, a tak se domácím hodily tři kompletní formace, které měl hrající trenér Hronek k dispozici. Byli to však favorizovaní hosté, kteří měli po první patnáctiminutovce jednogólový náskok, díky krásné střele do horního rohu Fišerovy svatyně.

Také druhá třetina nabídla podobný průběh. Hosté přidali opět jeden gól a drželi dvoubrankové vedení. Pak však domácím vyšla hra v oslabení. Nejen, že nepřipustili další gólovou radost českobudějovických, ale sami dokázali udeřit. Kabele si elegantně na vlastní modré čáře obhodil hostujícího obránce a namířil si to přímo na branku Dobrovolného. Pod tlakem dalšího obránce Pedagogu dokázal vystřelit, Dobrovolný míček pouze vyrazil přímo před dobíhajícího Vážného a nejproduktivnější hráč Švantláku snížil – 1:2.

Na začátku poslední části však znovu udeřili hosté a znovu odskočili na rozdíl dvou branek, když Fišer již neměl šanci zareagovat na jemnou teč českobudějovického útočníka – 1:3. Poslední šance na zdramatizování utkání se nabídla píseckým při početní výhodě v polovině třetiny. Domácí sice Dobrovolného ohrozili, hosté následně ale dostali míček až do obranné třetiny píseckých. Zde pěkně zakombinovali a Bárta z velkého úhlu dokázal překonat Fišera – 1:4. Pedagog si tříbrankové vedení již pohlídat a díky výhře se posunul do čela 2. NHbL.

Branka HC ŠD: Vážný (Kabele)

Sestava HC ŠD Písek: Fišer – Hronek, Sup, Marek, Bárta T., Máša, Drnec – Pelc, Kabele, Vážný – Mergl, Kobližka, Kocourek – Bárta J., Kozák, Bečvář

Trenér HC ŠD Jiří Hronek po utkání řekl: Soupeř nás předčil prakticky ve všech herních činnostech a zaslouženě si odváží tři body. Musíme se teď dobře připravit na poslední zápas podzimu a ukořistit nějaké body v Blatné.

Nadcházející víkend si hráči píseckého Švantlova Dvora dopřejí odpočinek. Poslední podzimní utkání je pak čeká až v neděli 29. listopadu, kdy zajíždění do Blatné, kde je od 14 hodin vyzvou domácí Datlové.

„Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.“ Jan Werich