Dorostenci za vytrvalého deště rozdrtili Třemošnou

Petr Sládek (v bílém) vstřelil Tatranu Třemošná celkem dvě branky,

HC ŠD Písek – TJ Tatran Třemošná 8:1 (2:0, 2:0, 4:1)

V posledním letošním utkání extraligy mladšího dorostu na domácím hřišti přivítal lídr tabulky HC ŠD Písek mužstvo Třemošné. Za vytrvalého deště se písečtí mladíci od úvodní buly zakousli do soupeře a bylo jen otázkou času, kdy se jim podaří vstřelit branku. Té se dočkali v čase 3:35 Malechou – 1:0. I po vstřelené brance hýřili domácí aktivitou a jen vynikající zákroky hostujícího Popa držely hosty nad vodou. Až v 9. minutě nestačil na souhru Sládka s Rychlíkem a bylo to 2:0.

Obraz hry se nezměnil ani ve druhé třetině. Domácí bušili do obrany hostí, ale ta s vypětím všech sil odolávala. Ve 21. minutě byl vyloučen domácí Rychlík, ale to hrálo domácím do karet. Malecha se Sládkem se rozhodli, že ani v oslabení nepůjčí míček a několikrát si jej vyměnili mezi sebou, až následnou střelu uklidil Sládek do víka Popovy svatyně – 3:0. To ještě nebylo vše. Ve 29. minutě vystřelil skoro z půlky hřiště Neruda a bylo to 4:0.

Do poslední části hosté přitvrdili a trestná lavice se začala plnit. Tatranský Hubka na ní vydržel pouze 10 sekund, když střelou z půlky všechny překvapil Duchoň – 5:0. V 38. minutě přišla další přesilová hra, tentokrát pobyl hostující hráč déle, 16 sekund, a po nádherné kombinaci Malechy s Laurincem skóroval Sládek – 6:0. Pak přišla slabší chvilka domácí obrany a Svoboda snížil na 6:1. Tento gól domácí zdravě naštval a hned o minutu později Laurinc upravil na 7:1. V poslední minutě hráli domácí další přesilovku a početní výhodu využili již potřetí v tomto utkání kanonýrem Malechou na 8:1. Utkání uzavřela boxerská vložka domácího Duchoně a hostujícího Hrušky, kterou rozhodčí ohodnotili 5+OK pro oba aktéry.

Branka a přihrávky: 4. Malecha, 10. Rychlík (Sládek), 22. Sládek (Malecha), 30. Neruda (Malecha), 36. Duchoň (Sládek), 38. Sládek (Laurinc, Malecha), 41. Laurinc (Sládek), 44. Malecha (Rychlík, Sládek) – 35. Svoboda (Rozhoňová, Kucharski)

Střely: 56:21, Vyloučení: 6:17, Využití: 3:0, V oslabení: 1:0, Počet diváků: 16

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Beličková, Hnyk Š., Sýkora, Laurinc, Janoušek, Hokr, Rychlík, Muchl, Duchoň, Sládek, Malecha, Neruda, Diviš

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Vstoupili jsme do utkání opět aktivně a vytvořili jsme si velké množství šancí. Výsledek je pro hosty velmi milosrdný. Naši souhru brzdil vytrvalý déšť po celou dobu utkání, ale i tak jsme s výsledkem spokojeni. Potěšil mne svým výkonem mladík Šimon Hnyk, ale i ostatní zaslouží pochvalu. Příští neděli nás čeká utkání v Berouně a chceme uspět i tam.

Fotogalerie: Písecké Postřehy

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde