Netradiční přípravu před soutěžemi ovládli muži

 

Mladší dorostenci HC ŠD vyzvali na svém mini soustředění muže,
foto: Václav Kozma, Písecké Postřehy

 

HC ŠD Písek mladší dorost – HC ŠD Písek muži
3:7 (0:1, 2:4, 1:2)

V rámci víkendového soustředění si mladší dorost pozval k modelovému utkání muže HC ŠD. Že to byl soupeř velmi zdatný, se ukázalo hned od úvodní buly, kdy se muži zakousli do svých dorostenců a skóre se poprvé měnilo v čase 1:05. Po nahrávce nestárnoucího Kabeleho skóroval nováček v dresu HC ŠD Šťastný – 0:1. Vstřelená branka byla ještě větším impulsem pro aktivní hru mužů a jedna šance střídala druhou, ale brankář Čapek i s potřebnou dávkou štěstí odolával. V čase 7:18 byl vyloučen Mergl za sekání a mladíkům se nabídla šance ke změně stavu. Vytvořili si několik příležitostí a zejména střely Malechy a Duchoně volali po gólu. Své kvality ale prokazoval Fišer v brance mužů. Do konce třetiny odhodili mladíci svůj respekt, který je svazoval od začátku utkání a vyrovnali tak průběh hry.

 

Začátek druhé části opět mladíkům nevyšel. Svůj důraz na brankovišti prokázal veterán Vážný – 0:2. Hra v této části byla poměrně vyrovnaná, ale branky podali pouze do sítě dorostenců. V čase 21:41 byl úspěšným střelcem opět Štastný – 0:3. V čase 22:04 se konečně dočkali také dorosteci, když se Rychlík pěkně vytočil z poza branky a nedal Fišerovi šanci – 1:3. Pak zaúřadovala první lajna mužů a po ose Štastný – Kabele zvýšil opět Vážný na 1:4. V čase 26:34 svojí dalekonosnou střelou Duchoň upravil na 2:4. Poslední slovo patřilo v této části Kabelemu – 2:5.

 

V závěrečné třetině se trefil za muže ještě Pelc a Kocourek a účet utkání uzavřel svoji druhou brankou Rychlík – 3:7.

 

Branky: Rychlík 2, Duchoň – Štastný 2, Vážný 2, Kabele, Kocourek, Pelc

 

Sestava mladšího dorostu: Čapek – Hokr, Sýkora, Beličková, Janoušek, Hnyk Š., Rychlík, Daněk, Duchoň, Malecha, Sládek, Neruda, Hnyk M., Horažďovský

 

Sestava mužů: Fišer (Tupá) – Drnec, Máša, Tanics, Marek, Hronek – Vážný, Kocourek, Bíba, Kabele, Štastný, Mergl, Pelc, Bárta

 

Trenér MD Vít Čapek po utkání řekl: Utkání splnilo naše představy a ukázalo, že máme na čem pracovat. Na začátku jsme měli zbytečný respekt ze soupeře. Ten jsme po přesilovce zahodili, ale střídali jsme dobré okamžiky se slabšími. Chyběli nám ve hře nemocní Laurinc a Šimůnek, ale tak to chodí. Děkuji našim mužům za přístup k utkání, byla to zajímá příprava.

 

Fotogalerie: Písecké Postřehy

 

 

Autor: Vít Čapek

Přihlášení
„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde
Mistr II.NHbL 2008/2009 Mistr II.NHbL 2009/2010 Mistr OHBL 2010/2011 Mistr OHBL 2011/2012