Švantlák doma těsně nestačil na Prachatice

Host ze Suchdola Daniel Šťastný (v oranžovém č. 10 úplně vpravo) si v první mistrovském utkání
v dresu HC ŠD připsal branku, foto: Václav Kozma, Písecké Postřehy

HC ŠD Písek – HBC Prachatice 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Po zimní přestávce se opět rozeběhly boje v hokejbalových soutěžích. Písecký Švantlák přivítal v prvním jarním utkání jednoho z favoritů soutěže a druhý tým tabulky HBC Prachatice. Hosté přijeli do Orange arény se dvěma kompletními formacemi, domácí trenér Hronek měl k dispozici dvě obrané dvojice a tři útočné formace. Švantlák od začátku utkání svého soupeře do výraznějších šancí nepouštěl. Dobrý pohyb a napadání rozehrávky dělaly Horalům problémy. Skóre se poprvé měnilo v polovině úvodní třetiny po pěkné akci druhého píseckého útoku. Mergl zatáhl míček do útočného pásma, kde jej naservíroval do druhé vlny Pelcovi, pro něhož nebyl problém poradit si s nabídnutou příležitostí – 1:0. Hosté však ještě do první přestávky dokázali vyrovnat šťastnou trefou Květoně, který ve 12. minutě zaskočil domácí gólmana Fišera – 1:1.

Na začátku prostřední části hosté otočili stav utkání ve svůj prospěch. V první přesilové hře vyhrál Sitter buly na Šváchu, který od modré střílel. Jeho střela ještě byla tečována mimo dosah Fišera, který měl navíc zakrytý výhled – 1:2. Ve 21. minutě navíc obral Markytán na modré o míček Kozáka a v nájezdu na píseckého gólmana nezaváhal – 1:3. Domácím chvíli trvalo, než se z prachatického obratu oklepali. Postupně se však zase začali dostávat do šancí před Pixovou bránou. Ve 28. minutě vykřesal naději pro Švantlák při svém premiérovém startu v mistrovském utkání v oranžovém dresu Šťastný, který v přesilové hře dorazil střelu Supa – 2:3.

Do poslední části šli písečtí s jednoznačným cílem minimálně vyrovnat. Dokonce díky nedisciplinovanosti prachatických hráčů měli k dispozici tři přesilové hry v řadě. Ale hostující obrana v čele s Pixou odolávala. Na začátku 43. minuty přišlo další vyloučení Prachatic, ani tentokrát však nedokázal Švantlák trestat. Sup trefil při své obávané střele od modré tyč, Kabele promáchl nahrávku před prázdnou bránu. Písečtí si ještě minutu před koncem vzali oddechový čas a zkusili hru bez brankáře, hosté však dokázali i tento pokus odvrátit a dotáhnout zápas do vítězného konce.

Branky a nahrávky: 8. Pelc (Mergl), 28. Šťastný (Sup) – 12. Květoň (Reindl), 18. Švácha (Sitter), 21. Markytán

Střely: 29:37, Vyloučení: 4:6, Využití: 1:1, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 35

Sestava HC ŠD Písek: Fišer – Hronek, Sup, Marek, Drnec – Vážný, Kabele, Šťastný – Mergl, Pelc, Kocourek – Bárta J., Kozák, Šimůnek

Trenér HC ŠD Jiří Hronek po utkání řekl: Dnes jsme odehráli celkem dobrý zápas proti favoritovi z Prachatic bohužel bez bodového efektu. Musíme se vyvarovat hrubých chyb, abychom dosáhli na body proti soupeřům z předních míst tabulky. Příští víkend nás čeká Vltava, kde se v podstatě bude hrát o vše.

V příštím kole končí základní část 2. NHbL. HC ŠD zajíždí na českobudějovickou Vltavu, kde se představí v sobotu v pravé poledne. Oba týmy mají stejně bodů, Švantlák drží šestou příčku díky lepšímu skóre. Vítěz utkání bude hrát nadstavbu se Zliví a Blatnou, na poraženého budou čekat utkání s Pluhovým Žďárem a posledním Falconem.

Autor: Václav Pelc

„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde