Dvěma góly při power play zachránil Švantlák bod

Marek Kabele (v oranžovém) je tradičně platný na buly, proti Vltavě přidal také
dvě vstřelené branky, foto: Václav Kozma, Písecké Postřehy

TJ Vltava Deviants Č. B. – HC ŠD Písek 5:4 sn
(0:0, 3:2, 1:2 – 1:0)

O uplynulém víkendu měla nejvyšší jihočeská hokejbalová soutěž na programu poslední kolo základní části. Písečtí zajížděli do krajského města, kde je přivítala domácí Vltava, která na tom byla bodově stejně. Dalo se tak čekat zajímavé utkání, oba týmy si chtěli zajistit co nejlepší pozici do nadstavbové části. Úvodní třetina však brankové hody nepřinesla. Hosté byli od začátku aktivnější, ale prim hráli oba brankáři.

V prostřední části již ale střelci dokázali mířit přesněji. Vše odstartovala jediná domácí přesilová hra na začátku 19. minuty. Vltava disponuje zkušeným kádrem, který dokáže početní výhodu dobře sehrát a to se potvrdilo i tentokrát. Po minutě a půl dostal míček na modrou Kropík a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. O tři minuty později se českobudějovičtí radovali podruhé, když se šťastně prosadil další zkušený hráč Lekeš – 2:0. Za další dvě a půl minuty skóroval Kvítek a se Švantlákem to nevypadalo vůbec dobře – 3:0. Hosté vystřídali gólmany, Fišera nahradil mladík Čapek. Tento impuls oranžovo-černým evidentně pomohl. Znovu převzali iniciativu a tlačili se před Hemberovu branku. Také písečtí se dočkali šťastné branky, když se prosadil Jindřich Bárta na konci 28. minuty – 3:1. Neuběhla ani půl minuta a bylo to již jen o gól, za HC ŠD se trefil centr první formace Kabele – 3:2.

Také v poslední třetině se obraz hry nezměnil. Písečtí atakovali domácí bránu, ale Hembera byl připraven, nebo mu mnohokrát pomohla branková konstrukce. Poměr střel za celé utkání byl z pohledu hostujícího celku 34:15. Pět minut před koncem tak ukázali svoji efektivitu znovu domácí, kteří využili zaváhání Písku při rozehrávce ve vlastní třetině a Lekeš navýšil vedení Vltavy – 4:2. Hostům nezbylo nic jiného, než zkusit hru bez brankáře. A hned byli úspěšní, když tlak do domácí brány zúročil svoji druhou brankou v utkání Kabele – 4:3. Do poslední sirény zbývala ještě minuta a půl. Čapek se na chvíli do brány vrátil, ale po zavezení míčku do útočné třetiny spěchal znovu na střídačku a pustil do hry šestého hráče. Švantlák znovu předvedl výborný tlak do brány. V čase 44:13 se hosté dočkali zaslouženého vyrovnání, když protrhl svoji střeleckou smůlu Volf, který bekhendem překonal Hemberu – 4:4. Hosté zkusili ještě utkání otočit, ale domácí si již zbývající vteřiny pohlídali a utkání tak dospělo do samostatných nájezdů. Devianti při nich nechybovali, za to z píseckých byl úspěšný pouze Kabele, bonusový bod tak zůstal v Českých Budějovicích.

Branky a nahrávky: 20. Kropík (Kvítek), 23. Lekeš (Petřík), 25. Kvítek (Kropík, Lekeš), 40. Lekeš (Kvítek), rozh. nájezd – 28. Bárta J. (Šťastný), 29. Kabele (Bárta T.), 44. Kabele (Mergl), 45. Volf (Mergl)

Střely: 15:34, Vyloučení: 3:1, Využití: 1:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 23

Sestava HC ŠD Písek: Fišer (od 25. Čapek) – Kozák, Hronek, Marek, Bárta T., Drnec – Vážný, Kabele, Volf – Mergl, Pelc, Kocourek – Šťastný, Bečvář, Bárta J.

Útočník HC ŠD Václav Pelc po utkání řekl: Dnes se nemáme za co stydět. Předvedli jsme dobrý výkon, nevzdali jsme to a bojovali až do konce. Vltava nám ale dala lekci z produktivity. Budeme mít ještě dvě příležitost jim to vrátit a snad to bude s lepším výsledkem než dneska.

Výsledky ostatních utkání posledního kola přinesly nejedno překvapení a konečná tabulka doznala nečekané podoby. Písečtí nakonec skončili až na 8. místě a v nadstavbové části se utkají znovu s Vltavou a dalším českobudějovickým týmem Falconem. Hrát se bude s každým doma a venku. Švantlák by měl začínat doma s Falconem v neděli 13. 3. od 13 hodin.  Vše ještě bude upřesněno na klubovém Facebooku https://www.facebook.com/HCSDPisek/.