Falcon odpor nekladl a odvezl si sedm kousků

Dorostenec Vít Šimůnek se ve své kategorii neprosadil, za muže si však připsal
dvě branky a dvě nahrávky, foto: Václav Kozma, Písecké Postřehy

HC ŠD Písek – HBC Falcon Č. B. 7:0 (3:0, 3:0, 1:0)

V prvním kole nastavbové části čekal na písecký Švantlák beznadějně poslední tým tabulky – Falcon České Budějovice. Nejprve to vypadalo, že českobudějovičtí zanechají u Otavy všechny body bez boje, nakonec se však s asi dvacetiminutovým zpožděním přeci jen začalo hrát. Hosté měli pouze šest hráčů do pole a jejich letošní předpovídali, že příliš vlastní iniciativy předvádět nebudou. Domácí se po opětovném zahřátí usadili v útočné třetině a svého soupeře z ní pouštěli jen do velmi ojedinělých výpadů. Skóre utkání otevřel v polovině 5. minuty obránce Sup, který dal vzpomenout na svoji obávanou dalekonosnou střelu – 1:0. O dvě minuty později se měnilo skóre znovu a opět zásluhou píseckého obránce, po asistenci Kocourka se ze svátečního úspěchu radoval Marek – 2:0. Střelecký účet první třetiny pak uzavřel na konci 12. minuty znovu Sup – 3:0.

V prostřední části se o slovo přihlásili také mladíčci Šimůnek a Hora, která v čele první útočné formace dirigoval nestor píseckého hokejbalu Vážný.  Jejich spolupráce začala nést ovoce poprvé na začátku 19. minuty. Vážný se probíjel obranou Falconu, o míček málem přišel, ale díky šťastnému odrazu jej zase získal, dorostenec Šimůnek trpělivě čekal naprosto osamocen a přihrávky od zkušenějšího spoluhráče se také dočkal. Před poloodkrytou Rybníčkovou bránou pak neměl problém se zakončením – 4:0. Ve 23. minutě se Šimůnek v počtu vstřelených gólů v utkání dotáhl na spoluhráče Supa a na stranu Falconu poslal nepopulárního bůra – 5:0. Třígólovou normu po úvodní části naplnili domácí nakonec i ve druhé patnáctiminutovce a to vteřinu před druhou sirénou. Znovu u toho byl Šimůnek, který si pohrál s obranou Falconu a Šťastnému naservíroval míček před prázdnou bránu – 6:0.

Poslední třetina se dohrávala pouze z povinnosti. Švantlák již vstřelil pouze jednu branku. Ve 36. minutě se dočkal nestárnoucí Vážný, kterému asistoval nejlepší hráč utkání Šimůnek, jenž zaznamenal v utkání dvě branky a stejný počet nahrávek. Jelikož si písečtí s několika málo šancemi hostů dokázali poradit a domácí gólman Fišer lapil i trestné střílení, mohl se brankář Švantláku radovat z první vychytané nuly v sezóně.

Branky a nahrávky: 5. Sup, 7. Marek (Kocourek), 12. Sup, 19. Šimůnek (Vážný), 23. Šimůnek, 30. Šťastný (Šimůnek), 36. Vážný (Šimůnek)

Sestava HC ŠD Písek: Fišer – Sup, Marek, Kozák, Drnec, Bárta J., Hronek – Hora, Vážný, Šimůnek – Mergl, Šťastný, Kocourek

Trenér HC ŠD Jiří Hronek po utkání řekl: Děkuji hráčům za skvělý výkon a hlavně za první zápas letošní sezóny bez inkasované branky.

V dalším utkání nadstavby přivítá HC ŠD opět v Orange aréně druhého protivníka z jihočeské metropole, Vltavu Deviants. Utkání se hraje v sobotu 26. března od 15 hodin.

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich