Další díl seriálu MČR žen hostila Orange aréna

Oranžády se po delší odmlce představily na domácím hřišti a
připsaly si další body do tabulky MČR, foto: Václav Kozma, Písecké Postřehy

V letošní sezóně se celoroční soutěž v hokejbale žen hraje v novém formátu. Jednotlivé týmy hostí turnaje, výsledky z utkání jsou započítávány do celkové tabulky MČR. Pořadatelství jednoho z těchto turnajů se přesunulo na bedra HC ŠD, a tak mohli příznivci hokejbalu po delší odmlce vidět znovu písecké Oranžády v akci v domácí Orange aréně. Z původně avizovaných týmů nakonec nedorazili Ďáblové Praha, což byla škoda především pro fanoušky. Ti byli ochuzeni o polovinu utkání a z celodenní akce se stala zábava jen na dopoledne. Všechna utkání byla hrána na dvakrát dvanáct minut.

HC ŠD Písek – SK Kelti 2008 3:0 (1:0, 2:0)

V prvním zápase vyzvaly domácí hráčky tým SK Kelti 2008, u kterého v pozici vedoucího mužstva působí slavný český hokejista dob nedávno minulých Leo Gudas. Oranžády zpočátku bojovaly s mírnou nervozitou a pomaleji se dostávaly do tempa. Když už to vypadalo, že v úvodním poločase branka nepadne, dokázala se na začátku 12. minuty prosadit písecká Butulová – 1:0.

V polovině druhé půle po asistenci Reimové znovu pálila ostrými Butulová – 2:0. Oranžády se dvou gólovým vedením uklidnily a Keltkám příliš šancí nenabízely. Střelecký účet úvodního utkání uzavřela ve 24. minutě Turánská – 3:0.

Branky a nahrávky: Butulová (Blažková M.), Butulová (Reimová), Turánská (Reimová)

SK Kelti 2008 – TJ Lokomotiva Česká Třebová 0:3 (0:1, 0:2)

Ve druhém utkání se znovu představily Keltky z Berouna a poprvé v Orange aréně Lokomotiva Česká Třebová. Východočesky byly již před utkáním jasným favoritem a také to od prvních sekund potvrzovaly. Vedení jim zajistila Hyksová – 0:1. Stejně rychle se však také zasekly. Keltky byly sice prakticky pod neustálým tlakem svých soupeřek a zlepšeným přístupem a bráněním držely své naděje.

Lokomotiva se znovu střelecky rozjela až ve druhé polovině utkání. Uklidňující dvougólové vedení zajistila Držmíšková – 0:2. V závěru utkání však přišel faul Východočešek a Keltky získaly možnost přesilové hry. Tu nesehrály vůbec špatně, ale k žádnému dramatu nakonec nedošlo. Naopak výhru potvrdila Lokomotiva v poslední minutě, když se prosadila Svobodová – 0:3.

Branky a nahrávky: Hyksová (Kvasničková P.), Držmíšková (Martínková), Svobodová (Kvasničková P.)

HC ŠD Písek – TJ Lokomotiva Česká Třebová 0:1 (0:1, 0:0)

V poledne začalo poslední utkání píseckého turnaje, které bylo také jeho správným vyvrcholením. Oranžády se postavily České Třebové a od začátku mělo toto utkání pořádný náboj a zaplněná Orange aréna se výborně bavila. Úvod patřil domácím hráčkám, ale Zapadlová v brance Lokomotivy držela svůj tým. Postupně převzaly iniciativu na své hokejky východočešky a své umění musela předvádět také domácí brankářka Tupá. Oba týmy chtěly uspět a k vidění tak byl tvrdý boj o každý metr hřiště. Na konci deváté minuty se diváci dočkali úvodní branky utkání. Bohužel pro ně se však radovaly hostující hráčky. Hyksová dokázala obrat o míček, obkroužila branku a se štěstím překonala jinak výborně chytající Tupou – 0:1.

Druhá polovina nabídla podobný obrázek jako první dvanáctiminutovka. Hra se přelévala ze strany na stranu, soupeřky sváděly tvrdé a nekompromisní souboje. Když už si některý z týmů dokázal vypracovat gólovou šanci, předvedly své umění gólmanky. Domácí tým trenéra Jiřího Mergla zkoušel ještě v závěru alespoň vyrovnat a rozjásat domácí diváky. Lokomotiva si však závěr utkání zkušeně pohlídala a radovala se z druhého vítězství.

Branka: Hyksová

Sestava HC ŠD Písek: Tupá – Reimová, Beličková, Slámová, Pletková – Novotná, Turánská, Butulová, Buriánková, Blažková K., Blažková M.

Trenér HC ŠD Jiří Mergl zhodnotil turnaj: Holky odehrály celý turnaj velmi dobře a táhly za jeden provaz. Bojovaly o každý balónek. Věřím, že v takto nastoleném trendu budeme pokračovat i v dalších utkáních. Moc děkujeme všem, kteří nás přišli povzbudit. Pro holky bylo skvělé ukázat se po delší době zase na domácím hřišti.

Fotogalerie: Písecké Postřehy

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich