Dorostenci opět nadělovali, devítka pro Buldoky

Ondřej Hora se po delší době objevil znovu v dresu Švantláku, k výhře dorostenců
pomohl dvěma góly, foto: Václav Kozma, Písecké Postřehy

HC ŠD Písek – HC Buldoci Stříbro 9:0 (0:0, 4:0, 5:0)

V dalším kole extraligy mladšího dorostu přivítal lídr tabulky na svém hřišti mužstvo Buldoků ze Stříbra. První třetina začala z obou stran opatrně. Hosté se zaměřili spíše na obranu a domácí si nedokázali poradit s pozorným bráněním Buldoků. V této části stojí za zmínku šance Hory při přesilové hře, ale s tou si bez větších problémů poradil Kořínek v brance Stříbra.

V prostřední části uplynulo pouze 14 vteřin, Duchoň zachytil rozehrávku Buldoků a tvrdou střelou otevřel skóre utkání – 1:0. Jak se ukázalo, tento gól domácí nakopl k velké aktivitě. V čase 17:06 předvedla pěknou kombinaci druhá lajna a míček putoval po ose Rychlík – Laurinc – Sládek, posledně jmenovaný uklidil míček do víka – 2:0. Ani hosté nerezignovali na hru dopředu, kde se ale spíše spoléhali na brejky, které nevyužili jak Bárta, tak Syrový. V čase 20:29 přidal třetí branku HC ŠD Šimůnek po nahrávkách Nerudy a Pechláta – 3:0. Do konce třetiny se měnilo skóre ještě jednou, a to využitou přesilovkovou trefou Hokra – 4:0.

Poslední dějství zahájili domácí také rychlou brankou. Uběhlo 27 vteřin a střelu Tampiera tečoval Hora – 5:0. Neuběhla ani minuta a skóre se opět měnilo po nahrávkách Pechláta a Sýkory zvýšil na 6:0 Novotný. V tuto chvíli už to byla hra na jednu branku. V čase 35:07 upravil svoji druhou brankou v utkání Hora – 7:0. Konečné slovo v utkání si vzal centr třetí lajny Pechlát, kdy v čase 37:57 v přesilové hře uplatnil důraz na brankovišti – 8:0. Účet utkání uzavřel stejný hráč ve 41. Minutě, kdy se zbavil hostujícího obránce za brankou a zpoza branky zasunul mezi betony Kořínka – 9:0.

Branky: Pechlát 2, Hora 2, Novotný, Rychlík, Duchoň, Hokr, Sládek

Střely: 44:20, Vyloučení: 5:5, Využití: 2:0, V oslabení: 0:0

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Beličková, Sýkora, Laurinc, Hokr, Tampier, Novotný, Rychlík, Hora, Duchoň, Neruda, Šimůnek, Sládek, Muchl, Pechlát

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Měli jsme z utkání obavy. Každý zápas se Stříbrem je těžký a tvrdý, tak i vypadala první třetina. Byli jsme v ní dost zakřiknutí a hráli jsme dost složitě. Až ve druhé třetině jsme to zjednodušili, přidali na pohybu a střelbě. Příští víkend nás čeká doma dvojzápas, v sobotu Nové Strašečí, v neděli Kladno, vždy od 11 hodin. Chtěl bych pozvat všechny na zajímavý hokejbal.

Fotogalerie: Písecké Postřehy

Autor: Vít Čapek

„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain