Dorostenci povolili soupeřům jediný gól a mají 6 bodů

Trenér Vít Čapek st. proti Novému Strašecí, stejně jako svěřenci, příliš práce neměl,
foto: Václav Kozma, Písecké Postřehy

HC ŠD Písek – HBC Nové Strašecí 13:0 nedohráno
(8:0, 5:0, 0:0)

Soupeř přicestoval do Písku pouze s pěti hráči do pole a jedním brankářem. Podle toho vypadal průběh utkání, kdy se hrálo pouze na jednu branku a skóre stále narůstalo. Ve 21. minutě zápasu, kdy svoji 6. branku v utkání vstřelil Sládek, se zranil brankář hostí Beneš a rozhodčím nezbylo nic jiného, než zápas předčasně ukončit pro malý počet hráčů za stavu 13:0. Domácí budou čekat na výsledek LK, jestli bude platit výsledek na hřišti nebo bude kontumován na 5:0.

Branky: Sládek 6, Pechlát 2, Duchoň 2, Novotný, Tampier, Rychlík

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Sýkora, Beličková, Novotný, Tampier, Hokr, Rychlík, Šuhaj, Duchoň, Šimůnek, Pechlát, Sládek

Fotogalerie: Písecké Postřehy

Vít Čapek ml. byl opět oporou HC ŠD, Kladno jej překonalo pouze jednou,
foto: Václav Kozma, Písecké Postřehy

HC ŠD Písek – HBC ALPIQ Kladno 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

V neděli dorazil do Písku třetí tým tabulky a to nepříjemné Kladno. Hosté zaskočili domácí velmi aktivní hrou a nepříjemným napadáním na útočné modré čáře. Písečtí hledali těžko recept na tuto hru. Až dlouhé nahrávky jim pomáhali usadit se v útočném pásmu. Ozdobou utkání byli oba brankáři, v brance Švantláku Čapek a v brance hostí Merta. Skóre se poprvé měnilo v čase 9:30, kdy po pěkné souhře Duchoně s Rychlíkem druhý jmenovaný poprvé překonal Mertu – 1:0. Vedení ale netrvalo dlouho. V čase 11:09 po zaváhání domácí obrany přihrál Procházka Zdrůbeckému, který pohodlně vyrovnal – 1:1.

Obraz hry se nezměnil ani v prostřední části. Domácí těžko hledali recept na aktivní hru hostí. Písečtí mladíci v této části hry přeháněli svoji snahu, a tak se stalo, že v krátkém sledu mezi 17. a 21. minutou hráli dokonce dvakrát v oslabení 5 na 3. S vypětím všech sil se jim však podařilo ubránit sílícímu tlaku hostí. Trenéři Písku na průběh hry zareagovali stažením hry na dvě lajny. To se ukázalo jako dobrý tah, který vyústil v trvalejší tlak v útočném pásmu a nastřelenou tyčkou Šimůnkem.

V poslední části se obě mužstva snažila strhnout vítězství na svoji stranu. Domácí byli často nastěhováni před Mertou, ale ten se zaskvěl při šanci Malechy a Duchoně. Hosté se soustředili na pozornou obranu a vyráželi k rychlým protiútokům, které vedl Procházka a Jůn. V čase 34:59 se k radosti domácích příznivců měnilo skóre. Míček putoval po ose Rychlík – Pechlát až k volnému Duchoňovi, který střelou zápěstím strhl vedení na stranu HC ŠD – 2:1. Ani vstřelená branka obraz hry nezměnila. Jihočeši se snažili zvýšit své vedení, ale obrana Kladna pracovala na jedničku. K tomu se navíc stále snažili o nebezpečné výpady. Závěr utkání byl velmi zajímavý. V čase 42:55 byl vyloučen domácí Tampier za nedovolené bránění. Hosté svoji přesilovou hru umocnili ještě odvoláním Merty z branky, a tak to bylo 6 proti 4. Středočeši si vytvořili několik slibných příležitostí v power play, ale domácí gólman prokazoval svoje kvality. A když už byl překonán po střele Procházky, zachránila ho tyč. Znovu platilo nedáš dostaneš, konkrétně v čase 44:13 vyhodil Hora míček přes všechny čáry, hosté v domění zakázaného uvolnění přestali hrát a pro Malechu nebyl již problém uklidit míček do prázdné branky – 3:1.

Branky: Rychlík, Duchoň, Malecha - Zdrůbecký

Střely: 42:44, Vyloučení: 8:6, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Beličková, Sýkora, Hokr, Neruda, Tampier, Novotný, Rychlík, Hora, Duchoň, Šimůnek, Malecha, Hrubec, Šuhaj, Pechlát, Berčík

Trenér HC ŠD Vít Čapek po nedělním utkání řekl: V sobotu to byla hra na jednu branku. Těžko se v takovém utkání kluci motivují. Doufám, že LK ponechá výsledek dosažený na hřišti. V neděli to byl jiný zápas. Kladno hrálo hodně dobře, nedávalo nám žádný prostor k naší hře. Ve druhé třetině jsme byli opět nedisciplinovaní a oslabení nás stála spoustu sil. Zajímalo nás vše okolo, jen ne samotná hra. Na konci druhé třetiny jsme to již zlepšili a měli jsme pěkné pasáže. Hosté sehráli dobře power play, tam nás podržel Čapek a tyč. Vítězství je o to cennější, když se nám hra až tak nedařila. Za to zaslouží tým pochvalu.

Velikonoční prdloužený víkend stráví písečtí dorostenci zaslouženým odpočinkem. K dalšímu utkání nastoupí až v neděli 3. dubna. Opět v Orange aréně vyzvou od 12 hodin Kelty a završí tak sérii pěti domácích utkání v řadě.

Fotogalerie:

Autor: Vít Čapek

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich