Švantlák nezvládl boj o 7. místo, podlehl Vltavě

Dorostenec Rychlík (v oranžovém č. 20) vstřelil za muže dvě branky, na snímku
vypomáhá při obranné práci svému spoluhráči Markovi (č. 67),

HC ŠD Písek – TJ Vltava Deviants Č. B. 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Do Orange arény zavítala k dalšímu kolu nadstavby 2. NHbL budějovická Vltava a bylo se na co dívat. Již ve druhé minutě otevřel skóre domácí mladíček Rychlík, který využil souhry Šimůnka s Kolářem – 1:0. Hra se přelévala ze strany na stranu a oba brankáři předváděli výborné zákroky. Bohužel v páté minutě hostující Maršík zachytil rozehrávkou a srovnal na 1:1.

Do druhé třetiny vstoupili domácí s odhodláním vstřelit další branku. Byli to ale tentokrát hosté, kteří v úvodu druhé třetiny vstřelili branku – 1:2. Poté se hra začala více kouskovat a to hlavně kvůli nedisciplinovanosti píseckých. Toho dokázali opět využít zkušení Vltavští, když po nahrávce Švejdy rozvlnil domácí síť Hruška – 1:3. Švantlák však zareagoval velmi rychle, kdy po následné buly se vrhli do útoku opět Šimůnek s Kolářem a jejich nahrávky znovu využil Rychlík – 2:3.

Nástup do poslední patnáctiminutovky se povedl HC ŠD, když po třiceti vteřinách po nahrávce Volfa vyrovnal nestor Vážný – 3:3. Vltava však nesloužila zbraně a čekala na další přesilovou hru. V čase 34:19 českobudějovický Čipera využil přesilovou souhru se Švejdou a opět strhl vedení ve prospěch hostujícího celku – 3:4. Domácí po obdrženém gólu ještě více zvýšili úsilí a hnali se za vyrovnáním. V závěru ještě odvolali brankáře, ale vytouženého gólů se již nedočkali.

Branky a nahrávky: Rychlík 2 (na obě Šimůnek, Kolář), Vážný (Volf, Čapek) – Čipera 2, Maršík, Hruška

Sestava HC ŠD Písek: Fišer – Máša, Sup, Marek, Bárta J. – Volf, Vážný, Čapek – Šimůnek, Kolář, Rychlík – Drnec, Hronec, Bečvář

Trenér HC ŠD Jiří Hronek po utkání řekl: Dnes jsme odehráli celkem pohledné utkání bohužel bez bodového efektu. Musíme si hlavně dávat pozor na zbytečné fauly a začít konečně proměňovat šance.

Další víkend čekají písecký HC ŠD výlety do krajského města na odvety nadstavbových utkání. V sobotu od 15 hodin se Švantlák představí na Pedagogu proti Falconu. V neděli od 10 hodin pak na hřišti Vltavy zakončí odvety proti Deviantům.

Fotogalerie: Písecké Postřehy

Autor: Jiří Hronek