Na závěr nadstavbové části přivezl Švantlák dvě výhry

Marek Kabele (na snímku v oranžovém) nasměroval Švantlák k výhře nad Falconem čtyřmi góly,
foto: Václav Kozma, Písecké Postřehy

HBC Falcon Č. B. – HC ŠD Písek 3:8 (0:3, 1:4, 2:1)

Víkendový trip za soupeři z krajského města zahájili hokejbalisté Švantlova Dvora v sobotu cestou na hřiště posledního Falconu, který za celou sezónu nedokázal ubránit ani bod. Že se to nepovede ani tentokrát muselo být domácím jasné již po první třetině. V její polovině otevřel skóre utkání svoji dalekonosnou střelou písecký obránce Sup – 0:1. Uběhlo jen něco málo přes minutu a krásnou souhru s Vážným zakončil svým prvním gólem v zápase Kabele – 0:2. Půl minuty před první sirénou střílel znovu Sup, jeho střelu za záda Rybníčka usměrnil Kocourek – 0:3.

Utkání hrané v poklidném tempu zkusil na začátku 21. minuty zdramatizovat za Falcon Patrovský – 1:3. Domácí následně měli možnost početní výhody, ale hosté dobře bránili. Navíc Vážný vyslal Kabeleho a ten navýšil náskok Švantláku – 1:4. O tři minuty později se situace opakovala. Falcon hrál přesilovou hru, písečtí se jejich atakům dokázali ubránit. Kozák „českou uličkou“ naservíroval míček Kabelemu za domácí obránce, hostující kanonýr nedal šanci ani Rybníčkovi a završil svůj hattrick – 1:5. O necelou minutu později si s obranou Falconu pohrála druhá písecká formace, míček putoval od Mergla přes Kocourka až ke Kolářovi, ten, sice s notnou dávkou štěstí, přesto dokázal dopravit míček do domácí brány – 1:6.

V poslední třetině navýšil vedení HC ŠD jeho nejstarší hráč Vážný, který zakončoval vtipnou souhru svých spoluhráčů – 1:7. Domácí pak v rozmezí jedné minuty dokázali využít dvě přesilové hry zásluhou Patrovského a Bíny. Celkové skóre zápasu však uzavřel střelec zápasu Kabele svoji čtvrtou brankou tři minuty před koncem – 3:8.

Branky a nahrávky: 21. Patrovský (Žák), 38. Patrovský (Bína), 39. Bína (Štěpánek) – 7. Sup (Bečvář), 8. Kabele (Vážný), 15. Kocourek (Sup), 22. Kabele (Vážný), 25. Kabele (Kozák), 26. Kolář (Kocourek, Mergl), 35. Vážný (Čapek, Kabele), 43. Kabele (Sup)

Střely: 26:40, Vyloučení: 2:5, Využití: 2:0, V oslabení: 0:2, Počet diváků: 12

Sestava HC ŠD Písek: Fišer – Máša, Sup, Marek, Kozák – Vážný, Kabele, Čapek – Kolář, Mergl, Kocourek – Bečvář, Pelc, Šťastný

Václav Pelc poslal HC ŠD na Vltavě do vedení, domácí však ještě vyrovnali,
nakonec z toho byla výhra Švantláku na nájezdy,
foto: Václa Kozma, Písecké Postřehy

TJ Vltava Deviants Č. B. – HC ŠD Písek 2:3 sn
(1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)

Nedělní utkání na půdě českobudějovické Vltavy mělo brzký začátek již v 9:30. Píseckých přijelo pouze osm hráčů do pole a favoritem tak byli zkušenější domácí. Hosté však pozornou hrou byli Deviantům vyrovnaným soupeřem. Domácí měli již v 5. minutě početní výhodu, ale využít ji nedokázali. Mírnou převahu však Vltava v první třetině zužitkovat dokázala, když ji ve 13. minutě poslal do vedení Khuebach – 1:0.

V prostřední části se hra naprosto vyrovnala a také hosté dokázali více zaměstnat domácího gólmana Steinbauera. Přesilovou hru si zahrál také Švantlák, ale bez gólového efektu. Ten se nečekaně dostavil ve 28. minutě, kdy měli výhodu jednoho muže Devianti. Šťastný vyvezl míček na útočnou polovinu a vystřelil kolem českobudějovického obránce na Steinbauera. Domácí brankář míček ale pouze vyrazil, host ze Suchdola v barvách Švantláku si jej doběhl a blafákem dopravil do vltavské brány – 1:1.

Českobudějovičtí byli evidentně zaskočeni nerozhodným výsledkem. Na konci 35. minuty nabídli hostům přesilovou hru. Ta se však Písku vůbec nedařila. Když se již pomalu začalo chýlit k jejímu konci, vyslal přes celé střední pásmo Mergl milimetrovou přihrávkou do brejku Pelce. Kapitán Švantláku utekl domácím obráncům a před Steinbauerem zvolil nečekané jednoruční zakončení. Zaskočený gólman Deviantů míček, který putoval mezi jeho nohama, nedokázal zastavit a Švantlův Dvůr se ujal vedení – 1:2. Devianti získali následně znovu přesilovou hru, ale ani do třetice ji nedokázali využít. Tři minuty před třetí sirénou se však Vltava dočkala druhé branky. Čipera se dostal do samostatného úniku, který včasným vyběhnutím odrazil Fišer. Písecký gólman se však dostal mimo své brankoviště, ani přes pomoc Kozáka však již nedokázali domácímu zkušenému útočníkovi zabránit aby míček přeci jen dostal do jejich brány – 2:2.

Utkání tak dospělo až do nájezdů. V nich dlouho kralovali oba brankáři. Až ve 4. sérii byl prvním a jediným úspěšným střelcem hostující Mergl. Protože následně znovu chytil domácím nájezd i Fišer, mohli se z vítězství radovat písečtí hokejbalisté.

Branky a nahrávky: 13. Khuebach (Čipera), 42. Čipera (Kvítek) – 28. Šťastný, 37. Pelc (Mergl), rozh. nájezd Mergl

Střely: 30:19, Vyloučení: 5:3, Využití: 0:1, V oslabení: 0:1, Počet diváků: 21

Sestava HC ŠD Písek: Fišer – Hronek, Kozák, Bárta J. – Mergl, Pelc, Kocourek – Šťastný, Vrba

Trenér HC ŠD Jiří Hronek po utkání řekl: V sobotu proti Falconu jsme splnili povinnost a připsali si do tabulky tři body. V neděli proti Vltavě se nás bohužel sešlo jen 8 lidí do hry, ale i přesto jsme dokázali vyhrát. Teď se začneme připravovat na play-off, kde s největší pravděpodobností narazíme na první Horaly z Prachatic, ale věřím, že jim nedáme nic zadarmo a porveme se o postup do semifinále.

Písečtí hokejbalisté již všechna svá utkání odehráli. Nadstavbová část však končí až o následujícím víkendu. Po něm bude známa definitivní podoba dvojic pro vyřazovací část. Švantlák narazí na vítěze základní části, kterým budou pravděpodobně Prachatice, teoretickou šanci však má stále i Betonova. Jisté ale je, že play-off začne HC ŠD na půdě soupeře.

Autor: Václav Pelc

„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde