Dorostenci poslední tým tabulky ani trochu nešetřili

Ze 17 zápasů prožili vítěznou radost dorostenci Švantláku již po šestnácté,
foto: Václav Kozma, Písecké Postřehy

HC ŠD Písek – SK Kelti 2008 14:0 (4:0, 5:0, 5:0)

Do Písku k dalšímu kolu extraligy mladšího dorostu zavítal poslední tým tabulky berounští Kelti. Hned úvod utkání naznačil, že to bude hra na jednu branku. Domácí se prvních 7 minut jen zahřívali a v čase 7:25 otevřel účet utkání po nahrávkách Laurince a Sládka svoji první brankou v utkání Malecha – 1:0. Za necelé dvě minuty se skóre měnilo podruhé a to zásluhou Pechláta – 2:0. V čase 10:31 přidal Malecha na svůj účet druhou branku a bylo to 3:0. V poslední vteřině uzavřel první třetinu Duchoň – 4:0.

Obraz hry se nezměnil ani v druhé části. Hosté se jen zřídka dostávali na dostřel k Čapkovi a domácí se bavili útočnou hrou, kterou občas až množstvím přihrávek přeháněli. Skóre se měnilo v čase 18:13, kdy Šuhaj svojí první letošní brankou v dresu HC ŠD zvýšil na 5:0. Neuběhla ani minuta a Malecha zkompletoval svůj hattrick – 6:0. Za dalších 15 vteřin putoval míček z hokejky na hokejku, jmenovitě Sládek, Hokr a skórující Malecha – 7:0. Do statistik se zapsal i domácí brankář Čapek, který dlouhou nahrávkou vyzval ke skórování Sládka, jenž jeho pobídkou nepohrdl – 8:0. Poslední slovo ve druhé třetině měl Novotný – 9:0.

V poslední části uběhlo pouze 80 sekund a Sládek svoji druhou brankou v utkání načal dvouciferný stav – 10:0. Svoji první letošní branku si v čase 32:16 připsala také Beličková, kdy její nenápadná střela skončila za zády Vozdeckého – 11:0. Na 12:0 upravil Šuhaj po nahrávce Laurince, třináctý gól přidal důrazný Šimůnek a účet utkání uzavřel po pěkné akci Laurinc – 14:0.

Branky a nahrávky: 8. Malecha (Laurinc, Sládek), 10. Pechlát, 11. Malecha (Sládek, Neruda), 15. Duchoň (Šimůnek, Šuhaj), 19. Šuhaj (Šimůnek), 20. Malecha, 20. Malecha (Sýkora, Sládek), 24. Sládek (Čapek), 25. Novotný (Šuhaj), 32. Sládek (Šimůnek), 33. Beličková, 34. Šuhaj (Laurinc), 39. Šimůnek (Laurinc, Beličková), 42. Laurinc (Duchoň)

Střely: 58:19, Vyloučení: 2:1, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 31

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Beličková, Janoušek, Hokr, Laurinc, Novotný, Tampier, Neruda, Malecha, Sládek, Duchoň, Pechlát, Šimůnek, Sýkora, Šuhak, Muchl

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Bylo to utkání na jednu branku. Měli jsme tam pěkné akce a mohli jsme si některé věci vyzkoušet v zápase. Jen díky brankáři hostí neskončilo utkání větším rozdílem, chytal moc dobře.

Po volném víkendu čeká na dorostence Švantláku výjezd na šlágr kola. V neděli 17. dubna se od 13:30 představí v Plzni, v souboji prvního s druhým je zatím na tom lépe HC ŠD, který drží tří bodový náskok před západočeským celkem.

Autor: Vít Čapek

„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde