Ve šlágru extraligy dorostu znovu zvítězil Švantlák

Gólman Čapek měl lví podíl na úspěchu svého týmu v západočeské metropoli,

HBC Plzeň – HC ŠD Písek 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Písečtí cestovali na horkou půdu do plzeňské haly s touhou navýšit bodový rozdíl v tabulce před domácím HBC na devět bodů. Že to bude těžká práce nasvědčila hned první třetina. Domácí do utkání vlétli jako uragán a hosté doslova nevěděli, kde jim hlava stojí. Brankář Čapek musel prokazovat své kvality, a to zejména při šancích Lokajíčka a Ulče. V čase 7:18 přišlo první vyloučení v utkání, a to domácího Hurta. Paradoxně si ale domácí vytvořili více šancí v oslabení. Jak Štípek, tak i dobře napadající Vlasák. V čase 9:40 přišlo vyloučení i na druhé straně, konkrétně Duchoně za podražení, a bránící čtveřice si musela připadat jak na Matějské pouti, jaký kolotoč domácí předváděli. Střelu Štípka zastavilo až břevno.

Druhou třetinu zahájili hosté opět v oslabení. Že je přesilovka silná zbraň domácích se hosté ještě několikrát v utkání přesvědčili, ale písečtí se ve hře ve čtyřech předháněli v obětavosti. Zejména pak brankář Čapek předváděl jeden ze svých excelentních výkonů, ale paradoxně ve hře v oslabení si hosté Laurincem a Tomanem vytvořili šance. Ani Hrubý se však nadal v plzeňské brance zahanbit. Kritická situace nastala v čase 27:44, kdy přisedl na trestnou k již vyloučenému Pechlátovi ještě Tampier a Mečounům se naskytla 39 sekund výhoda 5 proti 3. Plzeňští ještě více vystupňovali svůj tlak, ale jak se šancí Lokajíčka, tak i Hurta si Čapek poradil.

V poslední třetině uběhlo 45 sekund a poprvé se měnilo skóre. Z rychlého protiútoku se prosadil po nahrávce Tarantika Šmídl – 1:0 pro domácí. Hosté na danou situaci zareagovali stáhnutím hry na dvě lajny. Že to byl krok správným směrem, ukázaly následující minuty. Do dobré příležitosti se před Hrubým ocitl Hora. V čase 34:14 se dočkali branky také hosté. Čížek se nenechal obrat za brankou o míček, vytočil se až před Hrubého, který vyrazil střelu pouze k volnému Rychlíkovi. Pro tohoto píseckého kanonýra již nebyl problém uklidit míček do branky – 1:1. Tento moment vlil hostím ještě více chuti do hry a hra se přelévala nahoru dolů. Obě mužstva chtěla vítězství strhnout na svoji stranu. V čase 37:55 zapomněli domácí obránci za svými zády Rychlíka, kterého našel krásnou nahrávkou Laurinc. Rychlík svoji druhou brankou v utkání poslal hosty do vedení – 1:2. Tato branka domácími otřásla, ale ne nadlouho. Vrhli všechny své síly do útoku, ale museli se mít na pozoru před rychlými výpady hostí, kterých bylo čím dál tím více. Minutu před koncem přišla ještě jedna komplikace pro Švantlák, a to vyloučení Šimůnka, které bylo velmi sporné. Plzeňští přesilovku umocnili ještě odvoláním brankáře, ale ani tato jejich varianta jim nepomohla ke vstřelení vyrovnávací branky. Po závěrečné siréně tak mohla znovu propuknout písecká radost.

Branky a nahrávky: 31. Šmídl (Tarantík) – 35. Rychlík (Čížek), 38. Rychlík (Laurinc)

Střely: 24:20, Vyloučení: 3:9, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Beličková, Sýkora, Toma, Laurinc, Tampier, Novotný, Sládek, Hora, Šimůnek, Rychlík, Pechlát, Duchoň, Šuhaj, Čížek, Fríd

Trenér HC ŠD Tomáš Bárta po utkání řekl: Domácí na nás v první třetině vlítli. Byli jsme všude druzí, jen se štěstím a díky našemu brankáři jsme neinkasovali v první třetině. Druhá byla z naší strany už lepší, ale nebylo to stále ono. Paradoxně nás probudil až inkasovaný gól, pak jsme začali konečně běhat a nebáli se hrát. Odměnou byli dva vstřelené góly. Měli jsme opět moc vyloučených, musíme na tom zapracovat. Vítězství to bylo vydřené, ale i šťastné. Dnes musím vyzdvihnout Vítka v bráně, byl naší jistotou.

Další utkání čeká na extraligové dorostence opět v neděli. Tentokrát se vydají do Stříbra, kde od 15 hodin budou bojovat o další 3 body.