HC ŠD na favorita nestačil ani doma a končí sezónu

Švantlův Dvůr inkasoval ve 3. ČF na domácí půdě 5 branek a sezóna pro něj končí,
foto: Václav Kozma, Písecké Postřehy

3. ČF: HC ŠD Písek – HBC Prachatice 3:5 (1:2, 0:1, 2:2)

V sobotu se čtvrtfinálová série play-off 2. NHbL přesunula z Prachatic do písecké Orange arény. Favorit si přivezl nejen dvouzápasové vedení, ale také posílenou sestavu. Vítěz základní části od začátku diktoval tempo hry. Již na začátku 5. minuty se Horalům podařilo vstřelit úvodní branku zápasu zásluhou Sedláčka – 0:1. O minutu a osm vteřin později navýšil vedení hostí Markytán – 0:2. Domácí dokázali také rychle odpověď v polovině 8. minuty Drncem, který se štěstím protlačil vyhrané buly za Pixova záda – 1:2.

Druhá třetina přinesla tuhý boj. Písečtí se snažili p vyrovnání, ale hosté pracovali v obraně poctivě a sami se snažili o navýšení svého vedení. To se jim povedlo ve 27. minutě, když je do dvougólového vedení poslal Radek Sitter – 1:3.

Snahu Švantláku o zdramatizování utkání hatila vyloučení. Až na konci 40. minuty se naopak domácí dočkali přesilové hry a hned dvojnásobné. Za necelou minutu se povedlo výhodu zužitkovat Volfovi – 2:3. Ovšem hosté, již v klasickém oslabení, dokázali ihned po buly zaútočit a vzít si zpět dvougólové vedení, když se podruhé v utkání prosadil Markytán – 2:4. O další minutu později, dvě vteřiny před koncem přesilovky, našel Volf Pelce, který střelou z voleje nedal Pixovi šanci – 3:4. Ovšem uběhlo dalších padesát vteřin a hosté se radovali znovu, tentokrát se z brejku prosadil Turek – 3:5. Kapitán hostí tak dal definitivní podobu třetímu čtvrtfinálovému utkání a pojistil postup svého týmu do semifinále, pro Švantlův Dvůr letošní sezóna končí.

Branky a nahrávky: 8. Drnec (Šťastný), 41. Volf (Sup), 42. Pelc (Volf, Kozák) – 5. Sedláček (Lang, Korous), 6. Markytán (Bušek, Švácha), 27. Sitter R. (Markytán), 41. Markytán (Turek), 43. Turek (Reindl, Valenta)

Střely: 25:44, Vyloučení: 6:3, Využití: 2:0, V oslabení: 0:1, Počet diváků: 22

Sestava HC ŠD Písek: Fišer – Máša, Marek, Sup, Hronek, Drnec – Vážný, Kozák, Pelc – Rychlík, Volf, Hora – Kolář, Šťastný, Bečvář

Trenér HC ŠD Jiří Hronek po utkání řekl: I když jsme nebyli favoritem, tak jsme nesložili zbraně a bojovali do poslední minuty o první vítězství v letošním play-off. Nezbývá než pogratulovat soupeři a poděkovat hráčům za celou sezónu. Je třeba se pomalu se začít připravovat na sezónu novou a doufat, že naše výkony půjdou jen nahoru.

Fotogalerie: Písecké Postřehy

Autor: Václav Pelc

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich