Dvě vysoké výhry zajistili dorostencům prvenství

Vít Čapek v brance HC ŠD příliš práce neměl, v obou zápasech si připsal další čistá konta,
foto: Václav Kozma, Písecké Postřehy

TJ Tatran Třemošná – HC ŠD Písek 0:12 (0:3, 0:3, 0:6)

Mladší dorostenci HC ŠD pokračovali v sérii venkovních zápasů, tentokrát v Třemošné. Hosté měli v paměti podzimní zápas, kde se na své vítězství nadřeli, ale tentokrát od první minuty nechtěli nechat nikoho na pochybách o svém vítězství. Do 5. minuty se jenom zastřelovali. Pak přišlo pro domácí smrtících 26 sekund. V čase 5:02 otevřel účet utkání Sládek – 0:1. Čas 5:17 a Měchura zvyšuje na 0:2 a v 5:28 Hora – 0:3.

Obraz hry se nezměnil ani v druhé části. Třemošná s vypětím všech sil odolávala kombinační hře píseckých, kteří to občas s kombinací až přeháněli nebo končili na výborném Mytiskovi. Ten ale nestačil v prostřední části na střely Nerudy, v čase 25:07 Malechy a ten samý hráč uzavřel i druhou třetinu na 0:6.

V poslední třetině padlo ještě 6 branek svoji druhou branku v utkání přidali Hora se  Sládkem, premiérově se v dresu Švantláku trefil Fríd a minutu před koncem načepoval domácím „dvanácku“ Duchoň. Konečné skóre tedy 0:12.

Branky HC ŠD: Malecha, Sládek, Hora – všichni 2, Duchoň, Laurinc, Fríd, Neruda, Měchura, Rychlík

Střely: 11:39, Vyloučení: 4:3, Využití: 0:0, V oslabení: 0:1

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Tampier, Novotný, Laurinc, Hokr, Procházka, Janoušek – Duchoň, Hora, rychlík, Sládek, Malecha, Neruda, Fríd, Měchura, Berčík, Pechlát

Miroslav Rychlík (v bílém) byl v Novém Strašecí jedním ze dvou hráčů Švantláku,
kteří zaznamenali hattrick, foto: Václav Kozma, Písecké Postřehy

HBC Nové Strašecí – HC ŠD Písek 0:11 (0:3, 0:3, 0:5)

Hosté cestovali k druhému utkání o víkendu s vědomím, že případné vítězství jim již tři kola před koncem dlouhodobé části zajistí, bez ohledu na další výsledky, vítězství ve skupině B extraligy mladšího dorostu. To, že to myslí s vítězstvím vážně, jasně ukázal již v čase 1:06 Sládek – 0:1. Ve 4. minutě se po krásné nahrávce Měchury v přesilové hře trefil opět Sládek – 0:2. O minutu později se přidal také Novotný – 0:3.

Že to mladíci Švantláku umí i v oslabení ukázal v čase 18:50 Novotný – 0:4. Svůj hattrick zkompletoval Sládek v čase 23:44 – 0:5. Do konce prostřední části se trefil ještě Rychlík – 0:6.

Hned v úvodu poslední třetiny mířil do černého Pechlát – 0:7. Pak se dostal ke slovu Berčík, který gólem na 8:0 podtrhl svůj dobrý výkon, a zároveň to byla jeho premiérová trefa v dresu HC ŠD. Do konce utkání se ještě se trefil Novotný a hattrick si připsal také Rychlík gólem na 10:0. Konečný účet utkání uzavřel, tak jako v sobotu, Duchoň – 0:11.

Branky HC ŠD: Sládek, Rychlík – oba 3, Novotný 2, Duchoň, Berčík, Pechlát

Střely: 18:43, Vyloučení: 6:6, Využití: 0:1, V oslabení: 0:1

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Beličková, Hokr, Hnyk Š., Novotný, Duchoň, Pechlát, Rychlík, Sládek, Měchura, Berčík, Šuhaj

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkáních řekl: Cestovali jsme k utkáním jako favorité a to jsme to potvrdili. Výsledky jsou dvouciferné, ale mohli být ještě větší. Občas jsme to přeháněli v kombinaci. Jsme moc rádi, že se nám tři kola před koncem soutěže podařilo vyhrát skupinu B. Tím ale pro nás sezóna nekončí, chceme vyhrát ještě zbývající utkání, a pak se budeme připravovat na finálový turnaj.

Autor: Vít Čapek

„Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.“ Jan Werich