Dorostenci teprve podruhé v sezóně odešli poraženi

Celkem pětkrát se podařilo Kladnu překonat píseckou obranu, foto: HBC ALPIQ Kladno

HBC ALPIQ Kladno – HC ŠD Písek 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)

Hosté vstoupili do utkání aktivně. Všechny tři pětky se podílely rovnoměrně na úvodním tlaku, ale velkou překážkou jim byl domácí Merta v brance. Ten se zaskvěl především při šancích Malechy a později i Sládka. Alpiq se soustředil na pozornou obranu. Když se kladenským však naskytla šance, tak ji využili k rychlému brejku. Ale i Čapek na druhé straně byl pozorný, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Obraz hry se příliš neměnil ani po změně stran. Domácí pozorně bránili a hosté bušili do Merty, jen s tím rozdílem, že kladenští se čím dál více osmělovali. Využili nedůrazné hry HC ŠD a první trest přišel v čase 24:49, kdy se z rohu hřiště vytočil Jirsa a střelou na přední tyč nedal Čapkovi šanci – 1:0. Neuběhly ani dvě minuty a bylo 2:0, přesilovou hru využil Šťastný. Nebylo to však v této třetině ještě vše. Ve vlastním oslabení sebral míček Kužel a uklidil ho až za Čapkova záda – 3:0.

Písečtí udělali do poslední části změny v sestavě s touhou se ještě poprat o výsledek. To se jim začalo dařit v čase 33:31, kdy Pechlát přiťukl Čížkovi a ten snížil – 3:1. Hosté vrhli všechny síly do útoku, ale naráželi na pozornou obranu. Když už se jim podařilo jí překonat, stál tam stále pozorný Merta, který předvedl v 36. minutě zákrok zápasu. Míček vystřelený Malechou již směřoval do prázdné branky, ležící Merta však hokejkou v poslední chvíli přizvedl míček na břevno. Že to myslí domácí s vítězstvím vážně ukázal všem při přesilové hře Hudec – 4:1. Pověstného bůra na cestu přidal ještě Pastl – 5:1.

Branky: Jirsa, Šťastný, Kužel, Hudec, Pastl – Čížek

Střely: 27:33, Vyloučení: 3:5, Využití: 2:0, V oslabení: 1:0

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Beličková, Novotný, Tampier, Hokr, Janoušek, Hora, Rychlík, Pechlát, Duchoň, Sládek, Malecha, Neruda, Čížek, Muchl, Šimůnek

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Každá série jednou končí. Domácí byli hladovější po vítězství a měli vynikajícího Mertu v brance. Výsledek je pro nás moc krutý, ale takový je sport. Šance jsme si vytvořili, ale musíme přidat na důrazu před brankou a také se střelbou. Příští týden v sobotu 14. 5. nás čeká od 11 hodin poslední letošní domácí zápas proti Třemošné, tak bych chtěl všechny příznivce pozvat.

Fotogalerie: Facebook HBC ALPIQ Kladno

Autor: Vít Čapek

„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich