Zaplněná Orange aréna otevřela nové plastové hřiště

 

 

V sobotu nad ránem panovala v Písku hustá mlha, ta se však naštěstí brzy rozplynula do slunečného dne. Rozzářeno nebylo jen slunce na obloze, ale během dopoledne také hokejbalová Orange aréna. Slavnostní exhibice ke znovuotevření hřiště, na němž se nyní prohání hokejbalisté po plastovém povrchu, nemohla mít lepší klimatické podmínky.

 

 

Vše odstartoval souboj přípravek Švantláku a výběru Jihočeského kraje. Domácí, kteří se v minulé sezóně stali vícemistry ČR a mistry ČR v minihokejbale, ukázali, že tituly nezískali náhodou a do branky výběru sázeli jeden gól za druhým. O výsledek však tentokrát vůbec nešlo a oba týmy si užily potlesk zaplňujících se tribun. Jako moderátor celé akce a v poslední části programu také dražitel provázel přítomné Ivo Apfel.

 

 

V 11 hodin pak vypukla hlavní část programu – exhibiční utkání mezi starou gardou HC ŠD a týmem osobností Písecka. Před zahájením zápasu došlo ke slavnostnímu ceremoniálu. Představeny byly jak jednotlivé osobnosti, tak také všichni hráči staré gardy a zapomenout se nemohlo ani na rozhodčí. Jedním z nich byl i Jan Budínský, jenž byl jedním ze zakladatelů hokejbalu v ČR a dlouholetý mezinárodní rozhodčí ledního hokeje, který před měsícem oslavil kulaté 80. narozeniny. Došlo na několik krátkých projevů, v nichž měla úvodní slovo starostka města Písek Eva Vanžurová, která si pochvalovala novou podobu hokejbalového stánku. Zástupce dodavatele hřiště Josef Kadaně také pozdravil zaplněnou Orange arénu a předal za svoji firmu šek na 30.000 Kč Kateřině Bajerové. Slovo dostal také hlavní organizátor a úspěšný trenér HC ŠD Vít Čapek, jenž kromě kytice pro paní starostku předal také dres Václavu Reichlovi. Sám pak byl obdarován od píseckého místostarosty Josefa Knota a celého týmu staré gardy. Paní starostka vhodila slavnostní buly a mohl začít exhibiční zápas.

 

 

Co říci k samotnému utkání – byla to krásná podívaná. Všichni aktéři prokazovali svůj um a vymýšleli nápadité akce. V domácím dresu se představili opravdové hokejbalové legendy – Tomáš Gareis v brance nenechal nikoho na pochybách, že stále patří k jedněm z nejlepších gólmanů v republice. Dokonce i jeho hvězdní soupeři měli velké problémy jej překonat. V obraně prokazovali svůj důraz jeho bratr Michal či Petr Přibyl, oba pamětníci mistrovských titulů Švantláku z nedávné doby. Útočné akce staré gardy pak táhl především Petr Vorel, jeden z nejlepších českých hokejbalistů stále ukazoval, že střílet góly je v jeho podání hotová labutí píseň. Nebo Václav Reichl mladší, jenž má stále čich kanonýra na výběr správného místa. Ale i všichni ostatní ukazovali, že to s hokejkou a míčkem stále umí a byla radost vidět je znovu na hřišti.

 

 

Výběr osobností to bylo jedno velké jméno vedle druhého. V bráně ve výstroji Motoru David Gába, jenž byl poslední gólmanem, který dotáhl HC ŠD k titulu, v obraně jeho českobudějovický spoluhráč Roman Vráblík, či extraligoví Stanislav Dietz a Jan Rutta, kteří nejen dokazovali přehled a klid při rozehrávce, ale často také podporovali útočné akce svého týmu. Povoláním gólman Jakub Kovář stejně jako při mistrovských taženích Švantláku vzal do ruky pouze hokejku a svoji tvrdou střelou byl neustálým nebezpečím pro gólmany soupeře. Útok Indrák, Nouza, Kašpařík roztáčel každé střídání kolotoč přihrávek a vzájemně se vybízel ke střeleckým příležitostem. Ale neztratili se ani nehokejové osobnosti. Jan Zušťák ukázal, že je to pan střelec nejen ve fotbale. Ostatně byla to právě útočná legenda píseckého FC, která jako první otevřela gólový účet celého utkání. Neztratil se ani další fotbalista Štěpán Koreš či místostarosta Knot. Půvabná kapitánka píseckých interligových házenkářek Nikola Kozáková ukázala, že to umí nejen s balónem v ruce, ale i s míčkem na hokejce.

 

 

A i když o výsledek tentokrát vůbec nešlo, někdo přeci jen zvítězit musel. Za stavu 5:5 směřovalo vše k samostatným nájezdům. Ty se nakonec málem nekonaly, neboť v posledních vteřinách zaútočil Miroslav Indrák a dokonce vstřelil gól. Ale páni v pruhovaném se správně shodli, že tento nemůže být uznán, jelikož padl těsně po siréně. Rozhodnutí tak přinesla trestná střílení. Za starou gardu se nemýlili David Všetečka a Petr Vorel. Tíha okamžiku padla na konci druhé série na Nikolu Kozákovou, které se jen těsně nepodařilo skórovat a z vítězství se tak mohla radovat stará garda HC ŠD.

 

Po utkání došlo na dražbu věcí, které věnovaly osobnosti – dresy, hokejky a na závěr klenot v podobě masky Jakuba Kováře. Do přihazování se zapojili i samotné hvězdy. Pavel Kašpařík tak například vydražil dres kamaráda Tomáše Nouzy. Velké souboje byly o dresy Miroslava Indráka, za který musel dát vítěz 2.700 Kč, a Pavla Kašpaříka, ten přišel nového majitele dokonce na 3.500 Kč. To nejlepší na konec – maska Jakuba Kováře, ve které chytal v uplynulé sezóně v Jekatěrinburgu, vybičovala zájemce až ke konečné ceně 6.500 Kč, za kterou si ji odnesl Vít Čapek.

 

 

Pak už se všichni přítomní nedočkavě hrnuli k připraveným stolkům, za kterými na ně čekaly podepisující se hvězdy. Ty neodmítly ani žádosti o společné fotografie, pro fanoušky velmi cenný artikl a nezapomenutelná vzpomínka.

 

Křest nového hřiště proběhl na výbornou. V dražbě a na individuálních příspěvcích se podařilo vybrat celkem 46.785 Kč, které budou ještě předány Kateřině Bajerové. Aktéři exhibice si akci užili, stejně tak přítomní diváci. Teď už je na současných hráčích Švantláku, aby rozdávali stejnou radost svými výkony a vítězstvími v mistrovských utkáních a co nejdříve se jim povedlo podobně zaplnit Orange arénu. Na závěr zhodnocení akce hlavním organizátorem Vítem Čapkem: „Sobotní exhibice splnila myslím po všech stránkách svůj účel. Na akci se přišlo podívat cca 400 diváků, z toho velká část dětí, které byli vidět při soutěžích, jak na hřišti, kde soutěžili o dresy osobností (jedna soutěž střelba na přesnost o podepsaný dres Tomáše Nouzy, druhá soutěž na hřišti měření rychlosti střely společná soutěž osobnosti s vylosovaným divákem – zúčastnili se Jakub Kovář, Pavel kašpaři a Miroslav Indrák. Vítěz bral dres Jakuba Kováře a poslední soutěž mimo hřiště měření rychlosti střely kategorie do 10 let dres Daniela Přibyla a do 15 let dres Míry Indráka, i ostatní soutěžící si odnesli upomínkové předměty). Další je samotný zápas, kde nešlo ani tak o výsledek, přesto bylo na obou stranách na co koukat. Po skončení přišla na řadu očekávaná dražba artefaktů a i zde to bylo zajímavé. Na konec byla autogramiáda a zde se ukázali všichni jako naprostí profíci a trpělivě podepisovali připravené kartičky a ochotně se s každým fotili. A tím tato nádherná akce končila. Pořadatelé otevřeli kasičku, kam mohl každý přispět během akce a kam se dával i výtěžek dražby, a výsledek byl naprosto úžasný 46.785 Kč, který bude věnován Kačce Bajerové. Když k tomu připočteme částku 30.000,- Kč, kterou věnovala firmy Precol, podařilo se vybrat Kačce 76.785 Kč a to je hezký počin.  V neposlední řadě je třeba poděkovat sponzorům akce ACE Sport, pojišťovna ČSOB, Městu Písek a mnoho dalším a samozřejmě všem divákům a aktérům na obou stranách.

 

Fotogalerie:

 

 

Autor: HC ŠD Písek

Přihlášení
„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde
Mistr II.NHbL 2008/2009 Mistr II.NHbL 2009/2010 Mistr OHBL 2010/2011 Mistr OHBL 2011/2012