Vstup do sezóny vyšel proti navrátilci na výbornou

Milan Hromádka (v černém) zvyšuje na 4:1 pro Švantlák, foto: Václav Kozma, Písecké Postřehy

HC ŠD Písek – SK Suchdol n. Lužnicí 6:3 (1:0, 4:2, 1:1)

V neděli hodinu před polednem vstoupil písecký Švantlův Dvůr do nové hokejbalové sezóny. Los mu naservíroval sestoupivší Suchdol nad Lužnicí, který se po letech vrátil do nejvyšší jihočeské soutěže. Domácí po loňské sezóně dali dohromady znovu dva týmy a „áčko“ bude mít znovu ambice útočit na přední příčky. Úvodní třetina přinesla počáteční oťukávání. Příliš gólových příležitostí nebylo k vidění ani na jedné straně. Na první gól nové sezóny tak čekala slušně zaplněná Orange aréna až do konce 9. minuty. Písečtí v přesilové hře zavřeli Suchdol v jeho obranném pásmu. Pěknou souhru přes celou šířku zakončil Ondřej Gába po přihrávce Kabeleho – 1:0.

Další změna skóre přišla až na začátku prostřední třetiny. Hromádka se dostal do úniku, předložil míček Hanusovi, ten s notnou dávkou štěstí překonal Šlefra v bráně Suchdola – 2:0. O tři minuty později si vzali slovo také hosté, jejich střelecký účet v letošní sezóně otevřel Císař – 2:1. Zlomovým momentem celého utkání ale byla 23. – 26. minuta, kdy domácí přidali tři rychlé góly z přesilovek a odskočili svému soupeři. Vše odstartoval Lukáš Volf, jenž od červené čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 3:1. Pak si vzal slovo Hromádka, který si položil suchdolského gólmana s obráncem a do polo odkryté brány bez problémů skóroval – 4:1. Nakonec zaúřadovala znovu souhra Ondřej Gába – Kabele vyšperkovaná ještě o přihrávku na kanonýra Habarta a ten si s míčkem věděl rady – 5:1. Hosté ve 28. minutě ještě do druhé sirény dokázali korigovat zásluhou Kaláta – 5:2.

Suchdolští chtěli ještě s utkáním něco udělat, a tak vtrhli do závěrečné třetiny s vervou a druhým gólem Kaláta v zápase snížili na dvoubrankový rozdíl – 5:3. Domácí nabídli svému soupeři dvě přesilové hry, které však hosté nedokázali využít. Především zásluhou výborně chytajícího reprezentanta Čapka. Ten zůstal po jednom tvrdém souboji dlouho ležet, ale nakonec mohl pokračovat v utkání a dovést svůj tým k prvnímu vítězství v nové sezóně. Definitivní podobu skóre dal ve 44. minutě svoji druhou brankou Ondřej Gába – 6:3. Hosté ještě zkusili hru bez gólmana, ale Švantlák si již závěr utkání zkušeně pohlídal.

Branky a nahrávky: 9. Gába O. (Kabele), 16. Hanus (Rod, Hromádka), 23. Volf L., 25. Hromádka (Rod, Volf L.), 26. Habart (Volf L., Gába O.), 44. Gába O. (Hřebíček) – 19. Císař (Táchl), 28. Kalát (Táchl, Císař), 31. Kalát (Táchl, Hadač)

Střely: 33:34, Vyloučení: 7:8, Využití: 4:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 36

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Kozák, Hřebíček, Hanus, Pelc, Volf R. – Hromádka, Rod, Gába D. – Gába O. Kabele, Habart – Duchoň, Volf L., Rychlík

Trenér HC ŠD Marek Kabele po utkání řekl: Odehráli jsme dobrý zápas. Neponechali jsme nic náhodě a všichni makali na sto procent. Tři body do tabulky jsou dobrým vstupem do sezóny.

Ve druhém kole zajíždí HC ŠD v sobotu do nedaleké Zlivi, kde se představí od 10:30.

Fotogalerie: Písecké Postřehy

Autor: Václav Pelc