Švantlák rozhodl o výhře ve Zlivi v poslední třetině

Vítězný gól HC ŠD vstřelil ve Zlivi Ondřej Gába.
Po dvou utkáních má na svém kontě již 3 úspěšné trefy,
foto: Václav Kozma, Písecké Postřehy

HBC Zliv – HC ŠD Písek 1:5 (0:0, 1:1, 0:4)

K prvnímu utkání na hřiště soupeře cestoval písecký Švantlův Dvůr do nedaleké Zlivi. Ovšem vinou dopravní nehody na hlavním tahu do Českých Budějovic a následnému kolapsu na objízdné trase se začátek utkání zpozdil zhruba o 20 minut. Navíc jedno vozidlo dorazilo ještě později a první třetina tak byla ze strany HC ŠD trochu rozhozená.

O přestávce se však vše zkonsolidovalo a hosté zintenzivnili snahu o vstřelení branky. Byli to však domácí, kteří se jako první radovali z gólu. Na začátku 19. minuty našel Čipera mezi kruhy Dvořáka a tomu se s pomocí teče podařilo překonat Čapka – 1:0. Písečtí udeřili v polovině 26. minuty při přesilové hře, kdy se první brankou v dresu HC ŠD v mistrovském utkání prosadil Urbanec – 1:1.

Také v poslední patnáctiminutovce pokračovalo především dobývání domácí branky. Její strážce Mičan, několikrát i s pomocí brankové konstrukce, přiváděl hostující hráče doslova k zoufalství a držel naděje svého týmu na bodový zisk. Ten se začal rozplývat až ve 40. minutě. Dvěma atakům hostů Mičan úspěšně čelil, střela Hřebíčka pak skončila pouze na tyči. Rozhozená domácí obrana ale následně přihrála míček pouze na Ondřeje Gábu, který v ideální střelecké pozici prolomil dosavadní smůlu a poslal svůj tým do vedení – 1:2. O necelou půl minutu vyšla Švantláku kombinace a po ose Gába – Kozák doputoval míček k Urbancovi, jenž přidal svoji druhou branku v utkání – 1:3. Písecký kanonýr pak definitivně zlomil odpor Zlivi necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou, kdy završil svůj hattrick – 1:4. O 25 vteřin později vybídl střelec zápasu Hřebíčka a ten uzavřel střelecký účet utkání – 1:5.

Branky a nahrávky: 19. Dvořák (Čipera) – 26. Urbanec, 40. Gába O. (Hřebíček), 41. Urbanec (Kozák, Gába O.), 44. Urbanec (Hřebíček, Gába O.), 44. Hřebíček (Urbanec)

Střely: 28:35, Vyloučení: 5:4, Využití: 0:1, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 25

Sestava HC ŠD Písek: Čapek (Gába D.) – Kozák, Hřebíček, Pelc – Gába O., Volf, Urbanec, Rychlík, Duchoň

Obránce HC ŠD Martin Kozák po utkání řekl: Před zápasem a ještě během první třetiny jsme měli problém kvůli dopravní situaci se sestavou, ale myslím si, že jsme, navzdory všem komplikacím, odehráli dobré utkání. V první a druhé třetině nás trápila koncovka a skvělý hostující gólman. Ve třetí třetině jsme odskočili během minuty o dva góly a zápas už si pak pohlídali.

Ve třetím kole se HC ŠD představí v neděli v domácí Orange aréně, kdy bude od 10 hodin ve šlágru kola hostit loňského vicemistra, HBC Prachatice.

Autor: Václav Pelc

„Vždy odpouštějme svým nepřátelům, nic je nedokáže víc rozzuřit.“ Oscar Wilde