Omlazení dorostenci nestačili v premiéře na Hostivař

Bauš v bráně HC ŠD sice inkasoval 9 branek, ale dalších 46 střel pochytal,

HC ŠD Písek – HBC Hostivař 0:9 (0:2, 0:1, 0:6)

Domácí mladší dorostenci nastoupili k prvnímu utkání ve velmi omlazené sestavě proti loňskému ročníku. Hned od úvodní buly bylo jasno, kdo bude na hřišti kralovat. Hosté se zakousli do domácích a Bauš v brance byl v jednom ohni. Poprvé písečtí kapitulovali v čase 5:13, kdy nestačili na souhru Zámečníka a skórujícího Bůžka – 0:1. Uběhly pouze dvě minuty a Pražané využili svoji první přesilovou hru, Vosátka zvýšil na 0:2. V 11. minutě hráli svoji první přesilovou hru Jihočeši a vytvořili si v ní několik šancí, ale tu největší spálil Hokr.

Obraz hry se nezměnil ani po změně stran. Hostivař si vytvářela jednu šanci za druhou, ale Švantlák s vypětím sil a s výborným Baušem odolával tlaku. Hosté tak v této části skórovali pouze z hole Čejky – 0:3.

Do závěrečné třetiny vstoupili HC ŠD s výhodou přesilové hry, ale tu sehráli domácí hráči velmi špatně. Hosté ve vlastním oslabení dvakrát skórovali a rázem to bylo 0:5. V tuto dobu se domácí hra úplně sesypala a Pražané na hřišti dominovali. Konečné skóre utkání se tak zastavilo až na stavu 0:9.

Branky a nahrávky: 6. Bůžek (Zámečník), 8. Vosátka (Čejka, Kubeš), 21. Čejka (Vosátka), 31. Vosátka, 33. Macek (Vaniš), 35. Čejka, 41. Vosátka (Čejka), 42. Vaniš (Čejka, Vosátka), 45. Čejka (Zyta, Maťocha)

Střely: 27:55, Vyloučení: 6:3, Využití: 0:2, V oslabení: 0:2, Počet diváků: 24

Sestava HC ŠD Písek: Bauš – Beličková, Hokr, Hnyk Š., Sýkora, Hnyk M., Šimůnek, Fojtů, Muchl, Hrnečková, Čapek, Daněk

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. Máme letos velmi mladé mužstvo. Dvě třetiny jsme hráli moc dobře, plnili jsme na hřišti své úkoly i nějakou šanci jsme si vytvořili. V poslední třetině to byl uragán ze strany Hostivaře a naše hra se úplně rozsypala. Hostivaři gratuluji k vítězství i k předvedené hře. My máme na čem pracovat a rozhodně nás jedna porážka nepoloží. Chtěl bych ještě pochválit našeho brankáře, chytal výborně.