Nevídaný obrat proti Horalům pod taktovkou Volfa

Lukáš Volf (v oranžovém) rozhoduje svoji pátou brankou v utkání o výhře HC ŠD,

HC ŠD Písek – HBC Prachatice 6:5 (0:2, 2:3, 4:0)

Šlágr 3. kola 2. NHbL se odehrál v neděli v písecké Orange aréně, kam zavítal 2. tým loňského ročníku, prachatičtí Horalové. Těch k Otavě přicestovala pouze osmička a gólman Pixa. Dalo se tedy čekat, že se budou soustředit především na obranu a rychlé protiútoky. Domácí měli k dispozici tři útočné formace a dva obranné páry. Bohužel na poslední chvíli musel svoji účast ze zdravotních důvodů zrušit hrající trenér Kabele. Předpoklady o průběhu hry se rychle naplnily. Hned první výraznější atak dokázali hosté zásluhou Valenty zužitkovat ve 4. minutě – 0:1. Šest vteřin před první sirénou využila dvojice Dojčar – Reindl chybu v domácí rozehrávce a druhý jmenovaný trefil pěkně ve vzduchu míček za bezmocného Čapka – 0:2.

V 17. minutě to vypadalo, že se HC ŠD zvedá. Tlak před Pixovou brankou zužitkoval střelou od modré Lukáš Volf – 1:2. Ovšem o tři minuty později se znovu radovali Horalové, když se trefil jejich kapitán Turek – 1:3. Hned o tři čtvrtě minuty bylo pro domácí ještě hůře, do brejku se dostal Reindl a nemýlil se – 1:4. Za další dvě minuty znovu pláchl Reindl a završil svůj hattrick – 1:5. Se Švantlákem to nevypadalo vůbec dobře. Ve 24. minutě však chytrým nahozením zpoza brány nachytal hostujícího Pixu svým druhým gólem Lukáš Volf a vykřesal jiskřičku naděje pro svůj tým – 2:5.

Domácí do poslední části vstupovali s jasným cílem nechat na hřišti všechno a napravit svůj dosavadní výkon, který rozhodně neodpovídal jejich možnostem. Prachatice byly prakticky pod neustálým tlakem. Ve 33. minutě zužitkovali domácí dobré napadání třetí formace, Duchoň našel Urbance a ten konečně na několikátý pokus propálil hostujícího gólmana – 3:5. Za další tři minuty se potřetí v utkání zaskvěl ostrostřelec Volf – 4:5. Stejný hráč pak necelé tři a půl minuty před třetí sirénou vystřelil HC ŠD vyrovnání – 5:5. Hostům se jejich hra sesypala, také vlivem docházejících sil. Kapitán Horalů Turek se za nerozhodného stavu zmohl pouze na úmyslný a zákeřný atak píseckého gólmana Čapka, který však zůstal bez trestu od rozhodčích. Po několika minutovém přerušení sice domácí mladíček utkání dochytal. Následné vyšetření v nemocnici však ukázalo na zranění šlachy a minimální třítýdenní absenci. Písečtí chtěli využít euforii a strhnout vedení na svoji stranu. V tom však zaúřadovali muži v pruhovaném, kteří nabídli hostům dvojnásobnou přesilovku. Dvojice Lukáš Volf s Tomášem Rodem na toto však nehleděli, míček si vybojovali do brejku a přesně v čase 44:00 střelec utkání Volf svoji pátou brankou rozhodl o vítězství HC ŠD – 6:5. Horalové ještě zkusili zvětšit dvojnásobnou početní výhodu o šestého hráče, ale písečtí se ubránili

Gólova radost dua Rod - Volf a smutek prachatického kapitána Turka (v černém),

Branky a nahrávky: 17. Volf L. (Volf R.), 24. Volf L. (Rod), 33. Urbanec (Duchoň), 36. Volf L. (Rod, Volf R.), 42. Volf L. (Habart, Hanus), 44. Volf L. (Rod) – 4. Valenta (Švácha, Bárta), 15. Reindl (Dojčar), 20. Turek (Dojčar), 20. Reindl (Bušek), 22. Reindl (Bušek)

Střely: 43:31, Vyloučení: 5:5, Využití: 0:0, V oslabení: 0:1, Počet diváků: 21

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Kozák, Hřebíček, Hanus, Volf R. – Gába O. Urbanec, Habart – Hrom8dka, Volf L., Rod – Duchoň, Pelc, Rychlík

Útočník HC ŠD Ondřej Gába po utkání řekl: S Prachaticemi se tři body vždy počítají. Ale náš herní projev byl daleko za tím, co jsme chtěli hrát. Ve třech útočných lajnách jsme chtěli oslabené hosty unavit co nejdříve a jít rychle do vedení. Místo toho jsme jim bez pohybu naivně darovali vedení 5:1, které se jen díky koncertu Lukáše Volfa podařilo za minutu dvanáct otočit. Tohle musíme zlepšit, příště by to stačit nemuselo.

Další víkend čeká písecký Švantlův Dvůr výjezd do Tábora, kde se představí v neděli od 11 hodin. Nováček nejvyšší jihočeské soutěže dokázal na svém hřišti porazit Zliv a ve druhém kole pak těsně podlehl Prachaticím na jejich hřišti.

Fotogalerie: Písecké Postřehy