Husité vyloupeni, vítězná série Švantláku pokračuje

 

Markové Kabele (vlevo)  a Habart měli důvod k radosti i v Táboře,
dohromady vstřelili 4 branky Švantláku,
foto: Václav Kozma, Písecké Postřehy

 

SK Tábor – HC ŠD Písek 1:6 (0:1, 1:4, 0:1)

Písecké hokejbalisty čekal výjezd k rybníku Jordán. Oranžovo-černí měli obavy především z místního hřiště, jelikož zdejší povrch je nejhorším, na jakém se v kraji hraje. Podle toho také vypadala úvodní třetina, která byla především v režii domácích Husitů. Ti však nedokázali svůj tlak střelecky zužitkovat. Ve 13. minutě tak udeřilo na druhé straně, když se po nahrávce Gáby poprvé v utkání prosadil Habart – 0:1.

 

V úvodu další části dostali hosté postupně možnost dvojnásobné přesilové hry. Když se neprosadila první písecká formace, zadařilo se druhé. Mergl vybojoval míček, akci tři na jednoho vyřešil přihrávkou na Pelce, pro kterého již nebyl problém posunout míček do prázdné brány – 0:2. O minutu a půl později se ve vlastním oslabení prosadili domácí, kteří snížili zásluhou Vlnatého – 1:2. Další branky přišli až v závěru prostřední patnáctiminutovky a znovu to bylo při přesilových hrách. Nejprve přidal ve 27. minutě druhou branku v zápase Habart – 1:3. Na konci 29. minuty pak předvedl povedenou akci hrající trenér HC ŠD Kabele, který si po buly uzmul míček, slalomem se vyhnul domácím hráčům a nedal táborskému gólmanovi šanci – 1:4. Ani ne o půl minuty později uhájil Pelc útočné pásmo, Mergl našel před brankou volného Vlčka a ten nekompromisně zavěsil – 1:5.

 

O utkání bylo rozhodnuto a poslední třetina se více méně dohrávala z povinnosti. Ve 33. minutě navíc domácí gólman neudržel tvrdou střelu Hřebíčka, míček si našel kanonýr Habart a završil svůj první letošní hattrick – 1:6. Domácí měli sice možnost tří přesilových her, ale efektivitu, kterou předvedl při jejich využívání Švantlák, napodobit nedokázali. Zásluhu na tom měl také výborně chytající Fišer, který dodal svému týmu klid a jistotu. Písečtí si tak připsali ve čtvrtém utkání již čtvrtou výhru a s náskokem tří bodů na dvojici Pedagog a Suchdol vévodí 2. NHbL.

 

Branky a nahrávky: 19. Vlnatý (Portl) – 13. Habart (Gába), 18. Pelc (Mergl), 27. Habart (Vlček), 29. Kabele, 30. Vlček (Mergl, Pelc), 33. Habart (Hřebíček)

 

Střely: 23:19, Vyloučení: 6:7, Využití: 4:0, V oslabení: 1:0, Počet diváků: 27

 

Sestava HC ŠD Písek: Fišer – Kozák, Hřebíček, Pelc, Volf – Gába O., Kabele, Habart – Mergl, Vlček, Rychlík

 

Trenér HC ŠD Marek Kabele po utkání řekl: Tábor začal dobře, ale z počátečního tlaku nic nevytěžil. Naopak my po té, co jsme si trochu osahali nejhorší hřiště na jihu Čech, jsme udeřili a náskok pomalu navyšovali.

 

Nadcházející víkend mají písečtí hokejbalisté volno. V mistrovském zápase se znovu představí až v neděli 9. října, kdy od 10 hodin hostí velkého rivala Betonovu ALL-STARS. Ta zatím zůstává za očekáváním, když ze čtyř zápasů dokázala získat pouze stejný počet bodů a nachází se na 5. místě.

 

 

Autor: Václav Pelc

Přihlášení
„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde
Mistr II.NHbL 2008/2009 Mistr II.NHbL 2009/2010 Mistr OHBL 2010/2011 Mistr OHBL 2011/2012