Doma dorost porazil Olymp, ze Suchdola bez bodu

Vít šimůnek dotáhl Švantlák dvěma góly k výhře nad Olympem, foto: Alice Hnyková

HC ŠD Písek – TJ HBC Olymp J. Hradec 5:2 (0:2, 2:3, 4:0)

V dalším utkání extraligy mladšího dorostu přicestoval do Písku tým z Jindřichova Hradce. Od úvodní buly se domácí pustili do soupeře s vervou a jedna šance střídala druhou. Hostím ale byl velkou oporou brankář Semotán, který držel čisté konto až do času 8:01. To písečtí využili první přesilovou hru utkání po souhře Čapka se střílejícím Šimůnkem – 1:0. Ani vstřelená branka nezměnila obraz hry. Švantlák byl stále aktivní, ale jejich střelecká muška byla na štíru. Platilo tak nedáš – dostaneš. Martin Pavlík krásnou střelou do šibenice uzavřel účet první třetiny – 1:1.

Také druhá třetina začala domácím náporem, ale vše ztroskotávalo na výborném brankaři Olympu nebo na nedůrazu domácích útočníků. Až v čase 28:31 vypíchl obránci míček Muchl a svůj únik zakončil střelou do sítě – 2:1. Uběhlo pouze 38 sekund a nahození Beličkové od modré tečoval ve vzduchu Daněk a bylo to 3:1.

V poslední části padli ještě 3 góly, nejdříve v čase 37:20 využil Švábirt chybu v obraně domácích a snížil na 2:3. Neuběhla ani minuta a Šimůnek svoji druhou brankou upravil na 4:2. Poslední gól domácích vstřelil Čapek a uzavřel na 5:2.

Branky a nahrávky: 9. Šimůnek (Čapek), 29. Muchl (Hnyk M.), 30. Daněk (Beličková, Čapek), 32. Šimůnek (Hnyk M.), 45. Čapek (Šimůnek) – 13. Pavlík, 38. Švábirt (Paleček)

Střely: 60:13, Vyloučení: 1:2, Využití: 1:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 25

Sestava HC ŠD Písek: Bauš – Beličková, Hnyk Š., Hokr, Sýkora – Čapek, Daněk, Fojtů. Hnyk M., Hrnečková, Muchl, Novotný, Pechlát, Šimůnek

Fotogalerie: Alice Hnyková Facebook

Ze hřiště silného Suchdola dorostenci bohužel žádné body nepřivezli, foto: Alice Hnyková

SK Suchdol n. Lužnicí – HC ŠD Písek 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)

Z různých důvodů odcestovalo HC ŠD pouze s 9 hráči do pole na hřiště silného Suchdola. Paradoxně první šanci zápasu měl hostující Čapek, ale netrefil odkrytou domácí branku. Hosté pozorně bránili svoji modrou čáru a vyráželi k rychlým protiútokům. Suchdolští se těžko vyrovnávali s pozornou obranou a výborným Baušem v brance hostí. Až v čase 12:17 vystřelil Sládek a jeho vyraženou střelu uklidila do prázdné branky Landová – 1:0.

Domácí pozměnili do druhé části útoky a to jim přineslo úspěch. V čase 17:15 Hrnčíř – 2:0. V této části hry byli hosté pod velkým tlakem, a tak v čase 20:33 zvýšil Braun na 3:0. Následně využili domácí i přesilovou hru Laurincem – 4:0. Skóre prostřední části uzavřela opět Landová – 5:0.

I v závěrečné třetině probíhalo dobývání písecké branky, ale to se podařilo již jenom jednou domácímu kapitánovi Laurincovi – 6:0.

Branky a nahrávky: 11. Landová (Laurinc, Sládek), 18. Hrnčíř (Sládek), 32. Braun, 24. Laurinc (Braun), 27. Landová (Sládek, Laurinc), 32. Laurinc (Sládek)

Střely: 29:7, Vyloučení: 2:4, Využití: 1:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 42

Sestava HC ŠD Písek: Bauš – Beličková, Hnyk Š., Čapek – Daněk, Fojtů, Hnyk M., Hrnečková, Muchl, Pechlát

Trenér HC ŠD Vít Čapek zhodnotil krátce obě utkání: V sobotu to byla hra na jednu branku. Hodně šancí jsme neproměnili, musíme zvýšit důraz v koncovce. V neděli to bylo 9 statečných, i přes prohru je musím všechny pochválit. Nechali tam srdce a to je víc než body. Suchdol je silný tým a gratuluji mu k vítězství.