Dorostenci přivezli všechny body z pražského Kova

Vít Čapek (v bílém) zvyšuje na hřišti Kova ve 3. minutě již na 2:0 pro HC ŠD, foto: Alice Hnyková

TJ KOVO Praha – HC ŠD Písek 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)

V dalším kole dorostenecké extraligy se představil písecký Švantlův Dvůr na pražské Palmovce proti domácímu Kovu. Zápas se odehrával za stálého deště, ale ten, jak bylo v úvodu vidět, prospíval hostím. Hned v první minutě se ocitl sám před domácím Dubem Čapek, ale svoji šanci trestuhodně promarnil. Udeřilo tak o chvíli později v čase 1:21, kdy po nahrávce Matěje Hnyka otevřel účet utkání Muchl – 0:1. Uběhlo pouhých 71 vteřin a míček putoval po ose Hrnečková  – Daněk až k volnému Čapkovi, který uklidil míček za Dubova záda – 0:2. Lepší úvod si hosté nemohli přát. Domácí byli tímto vývojem utkání otřeseni a Švantlák vyrážel z pozorné obrany k rychlým protiútokům. Ale šance jak Čapka, tak Pechláta zůstaly nevyužity.

Druhá třetina byla poznamenána častými vyloučeními, a tak se hrálo jen sporadicky v plném počtu a moc šancí v této části hry nebylo.

Poslední část začali domácí náporem, ale Bauš v brance předváděl jisté zákroky. V čase 35:31 vybojoval Čapek ve středním pásmu míček a krásnou přihrávkou vyzval Matěje Hnyka ke skórování. Ten nabídkou nepohrdl a HC ŠD vedl 3:0. Záhy však zpoza branky snížil domácí Hejna – 1:3. Kovo tento gól hodně povzbudil a vrhlo všechny síly do útoku. V čase 41:03 zastavil Hokr domácího útočníka jen za cenu faulu, za který nařídili rozhodčí trestné střílení. Domácí hráč ale trefil pouze tyčku. Přesto na sebe změna stavu nenechala dlouho čekat. Po vhozené buly nenápadnou střelou od mantinelu snížil Zeman na 2:3. Závěrečnou domácí power-play umocnilo ještě vyloučení Čapka, ale přes veškeré úsilí Pražanů, putovaly všechny body na jih Čech.

Branky a nahrávky: 37. Diviš (Hejma), 42. Vnuk (Zeman, Diviš) – 2. Muchl (Hnyk M.), 3. Čapek (Hrnečková, Daněk), 36. Hnyk M. (Čapek)

Střely: 26:22, Vyloučení: 10:7, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 34

Sestava HC ŠD Písek: Bauš – Beličková, Hnyk Š., Hokr, Sýkora – Čapek, Daněk, Fojtů, Hnyk M., Hrnečková, Muchl, Novotný, Pechlát

Fotogalerie: Facebook Alice Hnyková

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Vstup do utkání jsme měli úžasný. V první třetině jsme mohli vstřelit více branek, ale bohužel. Druhá část byla samé vyloučení a to nás dostalo trochu ze hry. Pak jsme přidali třetí gól a mysleli jsme si, že se již nic stát nemůže. Ale lehkovážností jsme málem o vítězství přišli.