Druhá formace HC ŠD se právě postarala o vyrovnání na 2:2: Hlaváč (v modrém)
jen smutně přihlíží, jak Rychlík (č. 11) přijímá gratulace od Vlčka a Lukáše Volfa,

HC ŠD Písek – HBC Betonova ALL-STARS
2:3 sn (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1)

V písecké Orange aréně byl k vidění další šlágr kola, tentokrát k Otavě zamířila mistrovská Betonova. Vlivem počasí se však tentokrát hrál mnohem opatrnější hokejbal, jelikož spousta hráčů měla problémy s kluzkým povrchem. Na úvodní branku se čekalo až do 7. minuty, kdy hostující obraně pláchl Lukáš Volf a betonovský Šperl jej stihl zastavit již jen za cenu faulu a následného trestného střílení. Písecký střelec si tak souboj tváří v tvář s Hlaváčem zopakoval a střelou mezi nohy nedal hostujícímu gólmanovi šanci – 1:0. Českobudějovičtí však dokázali do první přestávky srovnat. Konkrétně se to podařilo v 11. minutě Kašemu, který dorazil za Čapka Šperlovu střelu – 1:1.

V prostřední části se překonávali oba gólmani. Ve střelecky nejbohatší třetině drželi střelce na obou stranách dlouho na uzdě. První tentokrát kapituloval domácí mladíček Čapek, jenž byl ve 27. minutě bezmocný proti pěkné kombinaci hostů, na jejímž konci stál Janeček – 1:2. Švantlák převedl neméně pohlednou akci o dvě minuty později. Lukáš Volf zakombinoval s Vlčkem a benjamínek Rychlík již neměl příliš práce s překonáním Hlaváče – 2:2.

V poslední třetině to byli především hráči Švantláku, kteří mohli překlopit misku vah na domácí stranu. Ale Kabele, Habart ani další nedokázali v několika šancích překonat výborně chytajícího Hlaváče. Hosté zahrozili z pár rychlých protiútoků, ale také Čapek nepovolil další gólovou radost. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Po prvních třech pokusech byl stav stále vyrovnaný, když se na domácí straně prosadil Vlček a na straně Betonovy Sumerauer. V rozhodující sérii se však nepovedlo zopakovat úspěšné zakončení z první třetiny Volfovi, naopak Sumerauer se ani podruhé nemýlil a vystřelil hostům bonusový bod. Švantlák poprvé v sezóně nezvítězil, ale díky bodovému zisku se stále drží na prvním místě tabulky.

Branky a nahrávky: 7. Volf L., 29. Rychlík (Vlček, Volf L.) – 11. Kaše (Šperl), 27. Janeček (Sumerauer, Kaše), rozh. nájezd Sumerauer

Střely: 39:38, Vyloučení: 2:5, Využití: 1:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 21

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Kozák, Hřebíček, Hanus, Volf R. – Gába O. Urbanec, Habart – Hrom8dka, Volf L., Rod – Duchoň, Pelc, Rychlík

Trenér HC ŠD Marek Kabele poskytl jen krátký komentář: Neodehráli jsme špatný zápas, akorát nás tentokrát zradila koncovka.

Fotogalerie: Písecké Postřehy

K dalšímu utkání zajíždějí písečtí hokejbalisté v sobotu na hřiště druhého Pedagogu. V 11 hodin vypukne v krajském městě bitva o vedoucí příčku 2. NHbL.