Jihlavu spláchl s deštěm i domácí Švantlák

Diváci se schovávali pod děštníky, Čapek úřadoval jako nahrávač, foto: Alice Hnyková

HC ŠD Písek – SK Jihlava 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)

K dalšímu zápasu extraligy mladšího dorostu nastoupil domácí HC ŠD proti hostím z Vysočiny – týmu SK Jihlava. Zápas se odehrával za stálého deště a to se podepsalo na úrovni zápasu. Písečtí vstoupili do utkání aktivněji a hned v čase 3:33 využil Pechlát krásnou nahrávku Čapka – 1:0. Domácí nadále bušili do obrany hostí, ale ta v čele s výborným Košťálem v brance odolávala tlaku Švantláku. Ale i jihlavští, a to zejména Zbořilem, ohrožovali Bauše v domácí brance. V čase 11:36 se Čapek opět proměnil v nahrávače, tentokrát vybídl ke skórování Šimona Novotného – 2:0.

Také v prostřední části se písečtí snažili navýšit své skóre, ale šance Šimůnka a Šuhaje zůstaly nevyužity. Znovu se tak potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. Po zaváhání domácí obrany snížil Zbořil na 2:1. Tento gól Švantlák vyburcoval ještě ke větší aktivitě. Střela Hrnečkové skončila na tyči, ale sólo Šimůnka už pod břevnem Košťála – 3:1. Neuběhla ani minuta a hostující Zbořil svým druhým gólem snížil na 3:2.

V závěrečné části se snažili domácí navýšit skóre a to se jim podařilo až v závěru zápasu, kdy i Šimon Novotný svojí druhou brankou v utkání zvýšil na 4:2. Účet utkání uzavřel po nahrávce Matěje Hnyka též svoji druhou brankou v utkání Pechlát – 5:2.

Branky a nahrávky: 4. Pechlát (Čapek), 12. Novotný (Čapek), 28. Šimůnek (Beličková), 44. Novotný (Šuhaj, Šimůnek), 45. Pechlát (Hnyk M.)

Střely: 39:23, Vyloučení:1:1, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 24

Sestava HC ŠD Písek: Bauš – Beličková, Hnyk Š., Hokr, Kroupa, Novotný, Sýkora – Čapek, Daněk, Fojtů, Hnyk M., Hrnečková, Muchl, Pechlát, Šimůnek, Šuhaj

Fotogalerie: Facebook Alice Hnyková

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Zápas poznamenal vytrvalý déšť. Začali jsme jej dobře, ale v obraně jsme hráli bez důrazu a soupeř toho dvakrát využil. Myslím, že naše vítězství bylo zasloužené, ale máme stále na čem pracovat.

Autor: Vít Čapek

„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde