Sedmička statečných body z Pedagogu nepřivezla

Vít Čapek 35 střel Pedagogu zastavit dokázal, domácí ho přesto čtyřikrát překonali,

SK Pedagog Č. B. – HC ŠD Písek 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

K souboji prvních dvou celků cestoval HC ŠD na hřiště Pedagogu pouze se sedmi hráči. Proti přeplněné domácí soupisce, která spolu s dvěma brankáři čítala přesně dvacet kusů, byla taktika od počátku jasná – bránit střední pásmo, vyrážet k rychlým brejkům a hlavně udržet co nejdéle bezbrankový stav. To však vzalo za své již na začátku 4. minuty, kdy předvedli rychlý protiútok domácí, který úspěšně zakončil Ondřej Bárta – 1:0. Hostující tým to však nezlomilo a Bílého v bráně Pedagogu nezaměstnávali příliš často, o to však nebezpečněji. Ten však držel čisté konto. Před první sirénou tak udeřilo podruhé na opačné straně. To když si domácí kapitán Pavlík nikým nehlídán seběhl na písecké brankoviště a uklidil míček do prázdné brány – 2:0.

Na přelomu 18. a 19. minuty byli v krátkém sledu vyloučení hostující Kabele s Kozákem, navíc Rychlík inkasoval desetiminutový osobní trest a Písečtí se bránili se zbylými třemi hráči. Vydrželi to pouze půl minuty. Vochozka od modré propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:0. Zbývající početní výhodu si Pedagog pokazil vlastním faulem. Když už se blížil návrat Kozáka do hry, rozehrál hostující gólman Čapek míček na Kabeleho, ten našel na útočné modré Habarta. Písecký kanonýr tváří v tvář Bílému nezaváhal a vykřesal pro Švantlák jiskru naděje – 3:1.

V polovině 34. minuty znovu udeřili domácí, kterým dal klid do zbytku zápasu Adam Bárta – 4:1. Písečtí utkání nevzdávali, přestože jim s postupujícím časem docházeli síly. Ovšem zradila je střelecká potence. Pedagog početní hráčskou převahu příliš nedokázal promítnout do dění na hrací ploše. Hromádka několikrát v utkání ukličkoval domácí hráče, ale na Bílého vyzrát nedokázal. Jelikož ani dobře chytající Čapek v bráně HC ŠD již další střeleckou radost Pedagogu nepovolil, skončilo utkání výhrou českobudějovických v poměru 4:1.

Branky a nahrávky: 4. Bárta O. (Dlugoš), 13. Pavlík (Hejl, Janeček), 19. Vochozka (Bárta A., Šimoník), 34. Bárta A. (Kolář, Košátko) – 21. Habart (Kabele, Čapek)

Střely: 39:19, Vyloučení: 2:4, Využití: 1:1, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 53

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Kozák, Pelc – Kabele, Habart, Rychlík, Hromádka

Kapitán HC ŠD Václav Pelc po utkání řekl: V první třetině jsme udělali dvě chyby, kterým jsme umožnili domácím jednoduché vedení. Přesto si myslím, že to od nás nebylo, vzhledem k okolnostem, špatné utkání. Střelecká muška nás však trápí již delší dobu, nebýt toho, tak jsme si nějaké body odvézt mohli.

V dalším kole přivítá HC ŠD v Orange aréně v neděli již od 9:30 Pivní hvězdy z Pluhova Žďáru. Po dvou porážkách v řadě, které znamenaly propad na čtvrtou příčku, se bude chtít Švantlák vrátit znovu na vítěznou vlnu.

„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde