Švantlák načepoval Pivním Hvězdám orosenou devítku

Hrající trenér HC ŠD Kabele za asistence obránce Hřebíčka právě překonává
Dvořáka v brance Pivních Hvězd, foto: Václav Kozma, Písecké Postřehy

HC ŠD Písek – SK Beer Stars Pluhův Žďár 9:1 (2:0, 4:1, 3:0)

Po skvělém startu do soutěže, kdy za celé září nepoznal písecký Švantlův Dvůr hořkost porážky, následovaly dva zápasy, ze kterých vytěžil HC ŠD pouze jediný bod a propadl se až na čtvrté místo. Chuť si chtěli oranžovo-černí spravit proti Pluhově Žďáru, který hostili v domácí Orange aréně v brzkém nedělním dopoledni. Ranní rosa ještě pomalu ani neopadla a hned na konci první minuty přinesl klid na domácí hokejky Hromádka po spolupráci s Vlčkem – 1:0. Ve čtvrté minutě byli oba jmenovaní u další gólové kombinace, do které zapojili i Habarta, zakončovatelem byl tentokrát Vlček – 2:0.

Ještě o deset vteřin dříve, než na začátku první části, se mohli domácí radovat také v úvodu prostřední třetiny. Svoji druhou branku v utkání přidal po křižné nahrávce od Duchoně Vlček – 3:0. Po chybě při rozehrávce Švantláku se míček dostal v 17. minutě k Čadkovi, který smazal nulu na kontě v poklidu chytajícího Čapka – 3:1. Rozhodující fáze utkání přišla na konci druhé části, kdy Švantlák skóroval hned třikrát v rozmezí minuty a devíti sekund. Vše načala spolupráce první formace, na jejímž konci stál Kabele – 4:1. Po té úřadovala druhá formace, konkrétně mladíček Rychlík. Toho dvakrát přesně našel Hromádka a rázem vedli domácí o pět gólů – 6:1.

Také na začátku poslední třetiny přišel gól během její úvodní minuty. Tentokrát se prosadila první pětka, Hřebíček vybídl ke skórování Gábu a ten se nemýlil – 7:1. O dvě minuty později se mohl radovat také druhý z útočných benjamínků píseckých, Ondřej Duchoň. Ten z jedné zakončoval kombinaci Vlčka a Hromádky – 8:1. Konečný účet vystavil hostům dvě minuty před koncem Pelc, který zakončil brejk s Vlčkem střelou do šibenice Dvořákovy brány – 9:1.

Branky a nahrávky: 1. Hromádka (Vlček), 4. Vlček (Habart, Hromádka), 16. Vlček (Duchoň), 27. Kabele (Gába, Habart), 27. Rychlík (Hromádka), 28. Rychlík (Hromádka, Pelc), 31. Gába (Hřebíček), 33. Duchoň (Hromádka, Vlček), 43. Pelc (Vlček) – 17. Čadek

Střely: 45:37, Vyloučení: 1:4, Využití: 1:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 18

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Kozák, Hřebíček, Pelc, Volf R. – Gába O. Kabele, Habart – Hromádka, Vlček, Duchoň, Rychlík

Fotogalerie:

Trenér HC ŠD Marek Kabele po utkání řekl: Zasloužené tři body, byli jsme dneska ve všech ohledech lepším týmem.  Jsem rád, že se hlavně nikdo nezranil, kluzký povrch nadělal problémy, ale my jsme se s ním vypořádali lépe.

Poslední říjnový prodloužený víkend čeká HC ŠD cesta do nedaleké Blatné. Souboj s domácími Datly, kteří se letos velmi trápí a zatím jsou s jediným bodem na posledním místě, začne v sobotu ve 14 hodin.