Švantlák znovu obral Suchdol, od hranic přivezl bod

Dvojice Kabele - Habart se radovala z gólů, které stačily na bod, také v Suchdole
foto: Václav Kozma, Písecké Postřehy

SK Suchdol nad Lužnicí – HC ŠD Písek 4:3 sn
(3:1, 0:0, 0:2 – 1:0)

Základní část nejvyšší jihočeské hokejbalové soutěže mužů se přehoupla do druhé poloviny. Na hokejbalisty Švantlova Dvora tak znovu čekal sestoupivší nováček z 1. NHbL, Suchdol nad Lužnicí. Písečtí zajížděli k aktuálnímu lídrovi soutěže, který doposud ztratil právě v prvním kole na hřišti HC ŠD. Domácí chtěli tuto porážku svému soupeři vrátit, což dokazovali od úvodních sekund. Časomíra jich ukrojila 33, když ji zastavil brejk Suchdola a přesná trefa Táchy po nahrávce Kaláta – 1:0. Hosté nedokázali zastavovat rozjetý vlak domácích a na Čapka se valil jeden útok za druhým. Úspěšný byl až ten z konce páté minuty, kdy si Tácha s Kalátem role vyměnili a domácí se mohli znovu radovat – 2:0. O dvacet tři vteřin později se však připomněli také hráči HC ŠD. Vyraženou střelu Supa si našel Habart a poslal ji do Šlefrovy brány – 2:1. Povedenou úvodní třetinu ale korunoval v 10. minutě svoji druhou brankou Tácha, který dvě vteřiny po konci přesilovky vrátil domácím dvoubrankové vedení – 3:1.

O přestávce si měli v šatně hosté co vyříkávat. Hned v první minutě prostřední části se Suchdol dostal znovu do přečíslení, ale Švantlák tentokrát neinkasoval. Hra se vyrovnala a jak Čapek na straně jedné, tak Šlefr na druhé prokazovali své kvality a nepovolili střelcům obou týmů žádné oslavné skotačení.

Na začátku poslední třetiny šel za katr domácí Kalát a Švantlák přesilovku po půl minutě hned využil zásluhou Hronka – 3:2. Za další minutu a půl šel Kalát na trestnou lavici znovu, navíc s osobním trestem a nabídl HC ŠD dokonce dvojnásobnou početní výhodu. Šlefr v brance domácích ale v těchto okamžicích podržel svůj tým. Střelu Gáby zastavil skokem ke druhé tyči a pokryl i následnou dorážku Hronka. Co nevyšlo při početní výhodě, povedlo se hostům za rovnovážného počtu hráčů. Po vhazování v útočné třetině se míčku u mantinelu zmocnil Kabele, přihrál jej mezi kruhy na trestuhodně volného Hronka a ten svoji druhou brankou v utkání vyrovnal – 3:3. Obrat na stranu Švantláku a asi rozhodnutí utkání měl na hokejce Kozák, ale nadvakrát Šlefra překonat nedokázal. Zápas tak dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých byli úspěšnější domácí, kteří si tak připsali dva body a potvrdili první místo v tabulce.

Branky a nahrávky: 1. Tácha (Kalát), 5. Kalát (Tácha, Císař), 10. Tácha (Apfelthaler), rozh. nájezd Kropík – 6. Habart (Sup), 31. Hronek (Sup, Gába), 38. Hronek (Kabele, Habart)

Střely: 37:22, Vyloučení: 6:5, Využití: 0:1, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 57

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Kozák, Volf R., Hronek, Sup – Gába, Kabele, Habart – Duchoň, Pelc, Rychlík, Kocourek

Trenér HC ŠD Marek Kabele po utkání řekl: Těžký zápas. Opět jsme měli problémy se sestavou a museli nám vypomoci kluci z B týmu. Suchdol na nás vletěl a dostal se brzo do vedení. My ale nesložili zbraně a podařilo se nám vyrovnat. Myslím, že dělba bodů byla nakonec spravedlivá. Jen škoda nájezdů, bodík navíc by byl super.

V neděli 13. listopadu hostí HC ŠD od 10 hodin v posledním domácím utkání letošního kalendářního roku tradičního rivala ze Zlivi. V prvním vzájemném měření sil bylo utkání dlouho vyrovnané, ale nakonec díky povedené poslední třetině přivezl Švantlák všechny body za výhru 5:1.

Autor: Václav Pelc

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde