Nové dresy ani návrat Petra Přibyla vítězství nepřinesly

O. Gába vyrovnává v přesilové hře na 1:1, přihlíží Bolina

TJ DATELS BLATNÁ - HC ŠD PÍSEK 5 : 4 (1:1, 2:2, 2:1)
Písečtí hráči nastoupili do zápasu v nových dresech, s P. Přibylem v první obraně a s cílem
vyloupit hnízdo Datlů a přivézt do Písku další body.

Jenže domácí tým se do favorizovaného Švantláku pustil od samého začátku a výsledkem
toho byla první branka, vyhrané vhazování Vaníčka proměnil v gól zkušený Vohryzka.
Píseckým se podařilo vyrovnat ve 13. minutě, když od modré pálil O. Gába.

Vyloučení hostujícího Kubeše pak domácí potrestali ve 21. minutě, když ex píseckého Vaníčka
nádherně našel před Bučkovou brankou Muchl. S brzkou odpovědí přispěchali hosté za dvě minuty,
Kubeš střelou z otočky se štěstím vyrovnal. Poprvé a naposledy přivedl Písek do vedení Hromádka,
který byl před Ruskem v brance Datlů nejdůraznější. Z vedení se hráči Švantláku neradovali dlouho,
Muchl v přesilové hře od poloviny hřiště nedal Bučkovi šanci.

Do vedení mohl Písek posunout Hromádka, ale ve stoprocentní šanci minul odkrytou branku
a Datli trestali, hned z protiútoku Muchl střelou švihem ztrhl vedení na stranu domácích.
Ve 37. minutě vyšachovali domácí hostující obranu tak, že Bolina zasunul pohodlně
míček za Bučkova záda popáté. Minutu a půl před koncem putoval na trestnou lavici domácí Pankrác,
hosté odvolali Bučka z kasy a 22 vteřin před koncem Vážným snížili na rozdíl gólu.
Vyrovnat se již Píseckým nepodařilo a tak si do tabulky oblastní ligy připsali druhou porážku.

branky: Muchl 2 (Vaníček, Diviš), Vohryzka (Vaníček), Vaníček (Muchl), Bolina (Muchl, Pankrác) -
O. Gába (M. Gareis), Kubeš (Kabele), Hromádka (Kabele, P. Přibyl), Vážný (Kabele)

sestava ŠD: Buček - M. Gareis, P. Přibyl, Pelc, Sup, Kozák, Marek - Kabele, Habart, Hromádka -
Vážný, O. Gába, Kubeš - J. Roth, Mergl, Bárta

trenér V. Čapek po zápase řekl: První třetinu jsme prospali, domácí dnes byli hladovější po vítězství,
my jsme jim častým vylučováním hodně pomohli. Zápas se lámal v naší přesilovce za stavu 3:3,
kdy jsme netrefili prázdnou bránu a z protiútoku inkasovali. Musíme se z prohry otřepat a v neděli
doma porazit Zliv.

Další zápas Švantláku je na programu v neděli 21. listopadu od 11 hodin, kdy do Písku zavítá mužstvo ze Zlivi.