V přestřelce se Zliví potvrdil Švantlák 2. místo

Hrající trenér Marek Kabele oslavil proti Zlivi 33. narozeniny gólem,

HC ŠD Písek – HBC Zliv 7:5 (1:1, 1:1, 5:3)

V posledním mistrovském utkání, které v kalendářním roce 2016 sehráli hokejbalisté HC ŠD v domácí Orange aréně, přijela do Písku Zliv. Na úvodní branku se dlouho nečekalo, již v polovině 2. minuty zaskočil Vlček Mičan a z brankové čáry poslal domácí do vedení – 1:0. Zliv dokázala odpověď o čtyři minuty později zásluhou zkušeného Čipery – 1:1. I přes aktivitu píseckých ale další góly nepřibývaly a střelecký prach úvodní třetiny tím byl vyčerpán.

Také v prostřední části se střelci dlouho nemohli prosadit. Až v její polovině vyšel rychlý protiútok Švantláku, Hromádka přihrál přes obránce na volného Kabeleho. Ten chladnokrevně překonal Mičana, svůj tým poslal do vedení a sobě si nadělil dárek k 33. narozeninám – 2:1. Zliv však znovu brzy kontrovala, necelé dvě minuty před sirénou bylo srovnáno zásluhou Trávníčka – 2:2.

Přesnou mušku si střelci na obou stranách nechali až na závěrečnou třetinu. Odpálil to svoji druhou brankou v utkání Vlček, který 48 vteřin po jejím úvodu napřáhl za červenou čárou a vymetl pavučiny v rohu Mičanovy svatyně – 3:2. Hosté však i do třetice dokázali rychle vyrovnat, tentokrát jim k tomu stačilo 20 sekund, úspěšným střelcem byl Štěpán – 3:3. O minutu později ale šel znovu Švantlák zásluhou Hromádky – 4:3. Stejný hráč se podílel i na brance Habarta, jenž za Mičana dorazil ve vlastním oslabení právě Hromádkovu střelu – 5:3. Ve 37. měli domácí hráči jedinkrát výhodu přesilové hry. Povedenou kombinaci zakončoval střelou od modré obránce Hřebíček, jak se později ukázalo, byla to střela vítězná – 6:3. Zliv ještě dokázala během 40. minuty dvakrát překonat jinak dobře a jistě chytajícího Fišera a dotáhnout je na rozdíl jediné branky. Definitivní pojistku domácímu vítězství ale dal na konci 41. minuty svým druhým gólem Habart – 7:5. Kromě tří bodů si také zajistili hráči HC ŠD přezimování na 2. místě tabulky.

Branky a nahrávky: 2. Vlček, 27. Kabele (Hromádka, Habart), 31. Vlček, 33. Hromádka (Hřebíček), 35. Habart (Hřebíček, Hromádka), 37. Hřebíček (Hromádka), 41. Habart – 6. Čipera (Dvořák), 29. Trávníček (Vlasák), 32. Štěpán (Holcepl, Dvořák), 40. Vlasák (Trávníček), 40. Vlasák (Čipera, Trávníček)

Střely: 25:26, Vyloučení: 2:1, Využití: 1:0, V oslabení: 1:0, Počet diváků: 13

Sestava HC ŠD Písek: Fišer – Kozák, Hřebíček, Pelc, Marek – Hromádka, Kabele, Habart – Duchoň, Vlček, Rychlík

Fotogalerie: Písecké postřehy

Útočník HC ŠD Marek Habart po utkání řekl: Většinu zápasu jsme byli aktivnější tým, hosté se ze začátku snažili hodně kouskovat hru. První dvě třetiny jsme se hodně nadřeli na góly a soupeř vždy dokázal rychle odpovědět. Až v poslední třetině jsme se dostali do většího pohody, což se odrazilo i na ukazateli skóre a připsali jsme si další tři body, proto si celý tým zaslouží pochvalu.

Poslední utkání podzimní části čeká písecký HC ŠD v sobotu v Prachaticích, kde se představí od 14 hodin. Horalové se nacházejí na 3. místě tabulky, čtyři body za píseckým Švantlákem.