Torzo Švantláku porazilo Horaly na jejich hřišti

 

Prachatičtí hokejbalisté si proti obětavě a takticky skvěle hrajícímu Švantláku
nevěděli na domácím hřišti rady, foto: HBC Prachatice

 

HBC Prachatice – HC ŠD Písek 5:7 (2:1, 2:4, 1:2)

K poslednímu podzimnímu utkání zajížděli písečtí hokejbalisté do Prachatic pouze se sedmi hráči do pole a gólmanem Čapkem. Hráči Švantláku věděli, že musí tomuto stavu uzpůsobit svoji taktiku, kterou je potřeba dodržovat po celé utkání, což se v předchozích podobných případech moc nedařilo. Tentokrát ale z hostujících hráčů čišelo velké odhodlání překvapit rivala v jeho aréně. Ovšem na úvod přišla hned ve 2. minutě rychlá sprcha, když Bárta poslal Horaly do vedení – 1:0. Hosty to ovšem nepoložilo a prakticky vzápětí zahrozili Hromádkou z protiútoku. Písecký sniper však ještě potřeboval seřídit mířidla, aby na gólmana Repka vyzrál. To se mu povedlo v 5. minutě a vyrovnal skóre – 1:1. V 10. minutě nechali hosté volného Turka, kterého našel Reindl a domácí kapitán poslal svůj tým znovu do vedení – 2:1.

 

Vstup do prostřední části vyšel na výbornou hráčům HC ŠD. Hned v úvodu udělal Bušek chybu při rozehrávce, kterou poslal mezi kruhy přímo na hokejku Habarta a písecký kanonýr nedal Repkovi žádnou šanci – 2:2. Ve 23. minutě se Habart přesunul do pozice tvůrce hry a krásným pasem našel mladíčka Duchoně, který vymetl šibenici Repkovy svatyně – 2:3. Domácí srovnali o tři minuty později zásluhou Šváchy – 3:3. Radost Horalů ale hráči Švantláku po dvaceti vteřinách ihned zmrazili. Hromádka našel volného Kabele a písečtí znovu vedli – 3:4. Ještě v téže minutě se prosadil druhý z píseckých mladíků Miroslav Rychlík a znovu to byla nechytatelná střela – 3:5. Rozhodčí pak nabídli domácím přesilovou hru, ale největší nebezpečí bylo znovu u Repkovy brány. Habart byl v samostatném úniku faulován a svůj souboj s domácím gólmanem si tak mohl v klidu zopakovat. Tentokrát ale byl šťastnější brankář Horalů. Domácím se dvacet vteřin před druhou sirénou povedlo snížit, když se podruhé v utkání trefil Švácha – 4:5.

 

Poslední třetina znovu přinesla skvělý taktický výkon hráčů HC ŠD. Ve 36. Minutě sice přišlo prohrané buly ve vlastním pásmu, které tečovanou střelou zužitkoval Reindl – 5:5. Více radosti ale hosté domácím nepovolili. Přestože vypálili prachatičtí na Čapka přes čtyřicet střel, měl výborně chytající písecký dorostenec velký podíl na výsledku svého týmu. To nejpodstatnější si totiž schovali hosté na poslední minutu. V čase 44:18 přišel další protiútok, Habart vyzval Duchoně a ten střelou mezi Repkovy nohy zmrazil Highlanders arénu – 5:6. Domácí samozřejmě zkusili hru bez brankáře, ale hosté dobře bránili. Navíc 8 vteřin před závěrečnou sirénou zamířil Hromádka z poloviny hřiště do opuštěné klece a dal výsledku definitivní podobu – 5:7.

 

Branky a nahrávky: 2. Bárta (Kotlík), 10. Turek (Reindl, Švácha), 26. Švácha (Kadlec, Reindl), 30. Švácha (Reindl, Turek), 36. Reindl (Turek) – 5. Hromádka (Habart), 16. Habart, 23. Duchoň (Habart, Kabele), 27. Kabele (Hromádka), 27. Rychlík (Habart), 45. Duchoň (Habart), 45. Hromádka (Pelc)

 

Střely: 44:20, Vyloučení: 3:5, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 38

 

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Kozák, Pelc – Hromádka, Kabele, Habart – Duchoň, Rychlík

 

Fotogalerie: Facebook HBC Prachatice

 

Obránce HC ŠD Martin Kozák po utkání řekl: Dneska jsme přijeli do Prachatic pouze v 7 lidech a upřímně jsem čekal, že dostaneme nálož. Ale šlapali jsme jako jeden tým, všichni hráli skvěle a sáhli si na dno svých sil, někteří odehráli zápas i bez střídání. Trenér nám udal před utkáním jednoznačnou taktiku, že jedeme jsme pro tři body v sedmi lidech, což jsme do puntíku dodrželi. Jsou to důležité body na závěr podzimu. Samozřejmě děkuju všem klukům, kteří odehráli podzimní část. Dokázali jsme body brát i silným soupeřům a vytvořili si výbornou pozici pro jarní část.

 

Nyní čeká na hokejbalisty zimní přestávka a příprava na jarní část a závěrečné play-off. V první utkání v roce 2017 přivítá Švantlák v Orange aréně 5. března poslední Tábor.

 

Autor: Václav Pelc
 

Přihlášení
„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“ Mark Twain
Mistr II.NHbL 2008/2009 Mistr II.NHbL 2009/2010 Mistr OHBL 2010/2011 Mistr OHBL 2011/2012