Dorost v přípravě ovládl turnaj Pražský míček

 

Po vítězném turnaji nemohlo chybět mistrovské foto s poháry, foto: Mládežnický hokejbal

 

Mladší dorost HC ŠD se v rámci přípravy na jarní část zúčastnil kvalitně obsazeného turnaj Pražský míček. Ve svém prvním utkání ve skupině se střetl s mužstvem SHC Killers Lihoměřice a v celku bez problémů ho porazil 9:0. Tři branky vstřelil Stankay, dva přesné záasy zaznamenali Laurinc s Nerudou a po jedné brance přidali Šimůnek a Čadil.

 

Ve druhém utkání ve skupině už to byl větší oříšek, loňský vítěz tohoto turnaje HBK Kyjov. Také v tomto utkání předvedl písecký tým dobrý výkon a po dvou brankách Nerudy a jedné Laurince s Čadilem vyhrál Švantlák svoji skupinu a postoupil do semifinále.

 

Tam jej čekal těžký soupeř Alfa Pardubice.Tým, který loni připravil ve finále dorostenecké extraligy písecké o titul. Na obou stranách byli hráči, kteří toto finále pamatovali. Utkání mělo od samého začátku náboj a šance se střídaly na obou stranách. Skóre utkání otevřel Laurinc – 1:0. Na konci první půle měli pardubičtí výhodu přesilové hry, ale zde své kvality prokázal brankář Čapek a svůj tým podržel. Ani po změně stran se obraz hry nezměnil. Až necelých pět minut před koncem využili pardubičtí brejk a srovnali na 1:1. Když už to vypadalo na samostatná střílení, využil chybu v rozehrávce Šimůnek a jeho střela, která skončila v šibenici Alfácké branky, posunula HC ŠD do finále.

 

Ve finále čekal písecké borce tým Kyjova, který vyřadil v semifinále Malenovice. Finálové utkání bylo daleko opatrnější než utkání ve skupině. Šance na obou stranách byly spíše sporadické, a tak se očekávalo, že rozhodne jedna proměněná šance. Ta se povedla Laurincovi, kdy z vlastní poloviny přešel přes dva bránící hráče a míček zasunul mezi brankářovi betony – 1:0. Do konce utkání si písečtí vítězství uhlídali a po závěrečné siréně mohla propuknout vítězná radost.

 

Kromě vítězství v turnaji uspěli hráči HC ŠD také v individuálních oceněních – nejlepší obránce turnaje Jakub Laurinc a brankář Vít Čapek.

 

Konečné pořadí:

 1. HC ŠD Písek
 2. HbK Kyjov
 3. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice
 4. HBC Malenovice
 5. Elba DDM Ústí nad Labem
 6. TJ Kovo Praha
 7. SHC Killers Litoměřice

 

Individuální ocenění:

 • nejužitečnější hráč - Nikolas Lang (HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice)
 • nejlepší střelec - Tomáš Pichler (HbK Kyjov)
 • nejlepší obránce - Jakub Laurinc (HC ŠD Písek)
 • nejlepší brankář - Vít Čapek (HC ŠD Písek)

 

Autor: Vít Čapek

 

Přihlášení
„Žádný člověk není tak bohatý, aby mohl koupit svoji minulost.“ Oscar Wilde
Mistr II.NHbL 2008/2009 Mistr II.NHbL 2009/2010 Mistr OHBL 2010/2011 Mistr OHBL 2011/2012