Poslední Husité si přijeli k Otavě pro devítku

Trenér Marek Kabele (v oranžovém vpravo) se hattrickem přičinil o jasné vítězství nad Táborem,

HC ŠD Písek – SK Tábor 9:3 (2:0, 5:1, 2:2)

Po dlouhé zimní přestávce se s jarním počasím rozeběhl kolotoč hokejbalových soutěží. Písecký Švantlův Dvůr přezimoval na druhém místě. V domácí Orange aréně hostil poslední Tábor, který zůstává zatím hodně za očekáváním. Hosté dali dohromady, stejně jako domácí, dvě kompletní formace a úvod zápasu patřil jim. Pomohla jim k tomu i dvojnásobná početní výhoda v polovině třetí minuty. Švantlák ale, v čele s jistě chytajícím Fišerem, tlak Tábora dokázal přestát. Na první soutěžní branku v roce 2017 se čekalo až do 10. minuty, kdy se v přesilové hře prosadil hrající trenér Švantláku Kabele – 1:0. Na počátku 14. minuty se dostal míček po vyhraném vhazování na červenou čáru k Radku Volfovi, který svoji dalekonosnou střelou zajistil klid domácím – 2:0.

V prostřední části se pak Švantlák rozjel již naplno. Nezastavitelný veterán Přibyl, který se v letošní sezóně představil poprvé, přidal v 19. minutě třetí gól domácích – 3:0. O minutu a 50 vteřin později se prosadil písecký mladík Duchoň – 4:0. Na konci 22. minuty pálil po křižné nahrávce Gáby z kruhů znovu v přesilové hře Kabele a opět se trefil do černého – 5:0. Oba jmenovaní, ještě ve spolupráci s Habartem, předvedli za další dvě minuty prakticky totožnou akci, tentokrát již za rovnovážného počtu hráčů a Marek Kabele se mohl radovat ze zkompletovaného hattricku – 6:0. O minutu později doslova zalehl táborský Terber píseckého Rychlíka a rozhodčí nařídili trestné střílení. Domácí benjamínek se rozjel proti Bíbovi, ale na hostujícího brankáře nevyzrál. Vše si vynahradil o dvě minuty později, kdy ve vlastním oslabení okradl gólmana Bíbu váhajícího s rozehrávkou o míček a skóroval do prázdné brány – 7:0. Výsledek neodpovídal úplně dění na hřišti. Táborští si dokázali šance vytvořit, ovšem písecká obrana a dobře chytající Fišer odolávali. Minutu před druhou sirénou se však na několikátý pokus podařilo hostům dostat míček do domácí brány zásluhou Portla – 7:1.

Poslední třetina se rozhodně nedohrávala z povinnosti. Tábor se stále snažil o překonání Fišera. Povedlo se to ve 35. minutě znovu Portlovi – 7:2. O 13 vteřin později se hosté radovali znovu, rychlou branku v krátkém sledu se povedlo vsítit táborskému kapitánovi Vlnatému – 7:3. Domácí však znovu dokázali zaměstnat obranu Husitů. Ve 42. minutě se konečně prosadil písecký kanonýr Habart – 8:3. Poslední gólovou tečku obstaral nestárnoucí Přibyl dvě minuty před závěrečnou sirénou – 9:3.

Branky a nahrávky: 10. Kabele, 14. Volf R. (Gába O.), 19. Přibyl (Kabele, Kovář), 20. Duchoň (Kovář), 22. Kabele (Gába O.), 24. Kabele (Gába O., Habart), 27. Rychlík (Přibyl), 42. Habart (Kabele), 43. Přibyl (Rychlík) – 30. Portl (Hrouda), 35. Portl (Menzel, Terber), 35. Vlnatý (Štol, Špale)

Střely: 36:22, Vyloučení: 5:4, Využití: 2:0, V oslabení: 1:0, Počet diváků: 27

Sestava HC ŠD Písek: Fišer – Kozák, Pelc, Přibyl, Volf R. – Gába O., Kabele, Habart – Duchoň, Rod, Kovář, Rychlík

Trenér HC ŠD Marek Kabele po utkání krátce řekl: Vyhráli jsme, ale vůbec to nebylo ideální. Musíme zlepšit spoustu věcí.

Fotogalerie:

Následující víkend čeká na HC ŠD volný víkend. K dalšímu utkání bude zajíždět Švantlák 19. března  do Českých Budějovic, kde jej bude od 10 hodin hostit Betonova.