Mladší dorostenci vstoupili do jarní části vítězně

Gólman HC ŠD Bauš byl v Jihlavě oporou svého týmu, foto: Alice Hnyková

SK Jihlava – HC ŠD Písek 2:6 (1:3, 0:2, 1:1)

K prvnímu letošnímu mistrovskému utkání zajížděli písečtí dorostenci na Vysočinu k místnímu SK Jihlava. Hosté vstoupili do utkání aktivně a hned v čase 2:08 po nahrávkách Čapka a Hrnečkové otevřel skore Šuhaj – 1:0. Vedení trvalo pouhých 47 vteřin, kdy nedorozumění v hostující obraně využil Zeman – 1:1. Za dalších 18 vteřin strhl vedení na stranu HC ŠD Pechlát – 2:1. Bláznivou první pětiminutovku uzavřel po souhře první lajny po ose Hrnečková – Novotný – Čapek posledně jmenovaný – 3:1.

Druhá třetina byla z obou stran neurovnaná a za zmínku stojí až branka Čapka v čase 24.58 – 4:1. Hosté byli uspokojeni vedením, a tak stále častěji pouštěli domácí do šancí. Brankář Bauš ale držel ve druhé třetině čisté konto. Další změnu skóre si vzal na svoji hokejku až Matěj Hnyk po dorážce Pechlátovy střely – 5:1.

Obraz hry se nezměnil ani v poledním dějiství. Bylo k vidění plno chyb na obou stranách, a tak se skóre měnilo pouze jednou na obou stranách. Nejdříve Heřman snížil na 2:5 a konečný účet utkání uzavřel Novotný – 6:2.

Branky a nahrávky: 3. Zeman (Herman T.), 36. Herman T. (Herman H.) – 3. Šuhaj (Hrnečková, Čapek), 4. Pechlát, 5. Čapek (Novotný, Hrnečková), 25. Čapek (Novotný, Hrnečková), 30. Hnyk M. (Pechlát), 45. Novotný

Střely: 31:40, Vyloučení: 2:0, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 35

Sestava HC ŠD Písek: Bauš – Beličková, Hokr, Sýkora, Hnyk Š., Čapek, Pechlát, Šuhaj, Novotný, Hrnečková, Čadil, Hnyk M., Daněk

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání krátce řekl: Spokojeni jsme pouze s výsledkem. Hra nebyla jakou by jsme očekávali, chyběl nám pohyb a to hlavně bez míčku. Máme stále na čem pracovat.