Záloha smázla Vikingy a vyhrála základní část

Příspěvek Jakuba Nováka na Facebooku po zápase s Vikingy byl více než výmluvný :)

HBC Vikings Č. B. – HC ŠD Písek 0:10 (0:2, 0:4, 0:4)

Záloha Píseckého Švantláku jela do Budějovic s vidinou možného zisku prezidentského poháru, ke kterému jim stačilo získat pouze dva body. Jejich cíl byl jasný a to vyhrát zápas za plný počet bodů, stejně jako ve všech dosavadních dvanácti utkáních.

První třetina začala ihned náporem hostí a ve 2. minutě utkání přišla odměna ve formě prvního gólu do sítě soupeře, o který se postaral tvrdou střelou od modré Jaroslav (Pardál) Marek – 0:1. Na druhý gól se čekalo do 5. minuty první třetiny, kdy se krásně do horního roku Hlaváčovy branky trefil Mates Kocourek – 0:2.

Přesně 30 vteřin po začátku druhé třetiny musel gólman domácích opět lovit míček ze své branky, kdy se prosadil svou obávanou „pumelicí“ od modré Lukáš Vlášek a využil tak přesilovku 5 na 4 – 0:3. Ve 20. minutě utkání se dostal ke slovu Marek Sup, který využil křižné přihrávky od Jakuba Nováka a tvrdou střelou od modré nedal brankáři domácích šanci. Ve 24. a 30. minutě utkání se dvakrát po sobě prosadil Jakub Novák a tím uzavřel gólový účet druhé třetiny – 0:6.

Po pěti minutách od začátku třetí třetiny se prosadil také Jindřich Bárta, který střelou z kruhů překonal jinak dobře chytajícího Hlaváče – 0:7. V polovině třetí třetiny přidal již osmou branku Písku Pavel Kolář, který se prosadil střelou do levého horního rohu branky – 0:8. Čtyři minuty před koncem utkání přidal další branku Zdeněk Vážný – 0:9. Poslední desátou branku utkání vsítil Marek Sup, který se trefil mezi Hlaváčovy betony – 0:10. Písečtí se ještě pokoušeli navýšit skóre utkání, ale již žádná ze střel neskočila za zády domácího gólmana.

Písečtí si tak tři kola před koncem zajistili zisk prezidentského poháru a tudíž prvního místo po základní části.

Branky a nahrávky: 3. Marek (Hronek, Kolář), 5. Kocourek (Kolář, Hronek), 16. Vlášek (Vážný, Sup), 20. Sup (Novák), 24. Novák (Čapek, Vážný), 30. Novák (Marek, Vážný), 36. Bárta (Bečvář), 39. Kolář (Kocourek, Hronek), 42. Vážný (Kolář), 43. Sup (Vlášek)

Střely: 6:35, Vyloučení: 3:1, Využití: 0:1, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 5

Sestava HC ŠD Písek: Fišer – Marek, Hronek, Kolář, Kocourek, Vlášek, Vážný, Sup, Novák, Čapek, Bárta, Bečvář

Obránce HC ŠD Marek Sup po utkání řekl: Začátek nám vyšel skvěle, od čehož se odvíjel celý průběh utkání. Do Budějovic jsme jeli s jasným cílem a to vyhrát za tři body a předčasně si tak zajistit postup do play-off z prvního místo, což se nám nakonec podařilo. Sezóna nám vychází zatím náramně a to nás všechny těší. Nyní se budeme soustředit na další utkání, které odehrajeme na domácí ploše 18.3. od 10 hodin proti Platanu Protivín.

Autor: Marek Sup

„Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.“ Jan Werich