Bitvu dorostenců s Pedagogem rozhodly až nájezdy

 

Gólman HC ŠD Ondřej Bauš likviduje jednu ze šancí Pedagogu, foto: Alice Hnyková

 

HC ŠD Písek – Pedagog Č. B. 3:4 sn (2:2, 0:1, 1:0 – 0:1)

V předposledním kole základní části zavítal do Písku tým z jihočeské metropole. Než se všichni  přítomní stačili rozkoukat, bylo to 1:0 po té, co Čapek našel na křídle Čadila a ten střelou z mezikruží překvapil ve 29. vteřině Tomáška. Dlouho se ale domácí neradovali z vedení, Neruda v čase 1:20 utekl píseckým obráncům a bekhendovým blafákem nedal Baušovi šanci – 1:1. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Skóre se měnilo v čase 10:04, kdy si domácí hráči špatně rozebrali hráče soupeře, Chudomel našel na kruhu Hucla a ten zavěsil pod břevno domácí branky – 2:1. Ale ani hosté se dlouho neradovali z vedení. Po závaru před brankou Pedagogu našel nádhernou zpětnou nahrávkou Novotný Pechláta, pro kterého již nebyl problém uklidit míček do odkryté branky – 2:2.

 

Obraz hry se neměnil ani ve druhé části, šance se střídaly na obou stranách. Velké příležitosti si vytvořili písečtí při vyloučení Krajánka, kdy šance Hrnečkové a Matěje Hnyka volaly po gólech. Platilo tak nedáš dostaneš. V čase 26:57 putoval míček po ose Holý – Krajánek až ke skorujícímu Zelenkovi – 2:3.

 

V posledním třetině chtěli domácí vyrovnat, ale naráželi na dobře zformovanou obranu hostí. A naopak se museli se mít i na pozoru při rychlých kontrech soupeře. V čase 33:48 připravil Matěj Hnyk na půlce hřiště o míček váhající obránce hostí a Čadil v solovém nájezdu nedal Tomáškovi šanci – 3:3. Za zmínku stojí ještě šance Hokra a v poslední minutě dvě obrovské šance hostí, ale Bauš vytáhl ze svého repertoáru skvělý semafor a pomohl svému týmu k bodovému zisku.

 

O plusovém bodu tak rozhodovaly trestná střílení. V nich měli na vrch brankáři. Rozhodla až 8. série nájezdů, kdy hostující Silný vystřelil Pedagogu bod na víc.

 

Branky a nahrávky: 1. Přibyl (Čapek, Hokr), 9. Pechlát (Novotný), 34. Přibyl (Hnyk M.) – 2. Neruda (Silný), 11. Hucl (Mazanec), 27. Zelenka (Silný, Neruda), rozh. nájezd Silný

 

Střely: 43:46, Vyloučení: 1:2, Využití: 0:0, V oslabení: 1:2, Počet diváků: 31

 

Sestava HC ŠD Písek: Bauš – Beličková, Hokr, Sýkora, Hnyk Š., Tampier, Čapek, Daněk, Čadil, Hnyk M., Hrnečková, Fojtů, Novotný, Pechlát, Přibyl

 

Fotogalerie: Facebook Alice Hnyková

 

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Vstoupili jsme do utkání výborně. Je škoda, že jsme třikrát neobsadili hráče a soupeř toho využil. Jinak jsme odehráli slušné utkání. Nájezdy jsou vždy loterie.

 

 

Turnaj nejmenších v Orange aréně

Oranžovo-černé sluší i těm nejmenším, foto: Alice Hnyková

 

V sobotu v písecké Orange aréně proběhl další z turnajů Jihočeské Open – přípravek a mini přípravek. V kategorii přípravek postavil domácí HC týmy A a B. Ty se následně utkaly s mužstvy Suchdola, Pedagog, Blatné a Prachatic. Tým mini přípravky měl za soupeře tým Prachatic, Pedagogu, Blatné a Suchdola. Na těchto turnajích se neevidují výsledky, a tak můžeme napsat, že všichni hráči měli radost ze hry a v některých zápasech se dočkali i vítězství.

 

Fotogalerie: Facebook Alice Hnyková

 

Autor: Vít Čapek

Přihlášení
„Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.“ Jan Werich
Mistr II.NHbL 2008/2009 Mistr II.NHbL 2009/2010 Mistr OHBL 2010/2011 Mistr OHBL 2011/2012