Švantlák ve šlágru kola vyhrál na Betonově

Marek Habart (vlevo) byl hlavním strůjcem vítězství Švantláku na Betonově,

HBC Betonova ALL-STARS Č. B. – HC ŠD Písek 4:5 (0:1, 2:2, 2:2)

V neděli zajížděli hokejbalisté Švantlova Dvora do jihočeské metropole, kde je hostila Betonova. Vítěz posledních čtyř ročníků nejvyšší jihočeské soutěže nepodává letos očekávané výsledky, přesto si z prvního vzájemného měření sil dokázal z písecké Orange arény odvézt dva body po výhře v samostatných nájezdech. Také úvod druhého souboje poslední vítězů 2. NHbL patřil Betonově, která se od začátku tlačila před branku Písku. Ovšem dorostenec Čapek v brance HC ŠD byl od počátku ve střehu. Hosté hrozili převážně z brejků, aktivní byl především rychlonohý Habart. V jednom úniku jej dokonce domácí obránce zastavil až pádem pod nohy, rozhodčí ale přerušili hru pouze pro zranění píseckého útočníka. Marek Habart si vše vynahradil minutu před koncem úvodní třetiny, kdy ve vlastním oslabení podnikl rychlý kontr spolu s Kovářem a podařilo se mu poprvé překonat Hlaváče – 0:1.

Také v prostřední části hráli prim především obrany a oba gólmani. Na branku se čekalo znovu až do druhé poloviny patnáctiminutovky. Domácí dostali opět výhodu přesilové hry. Tentokrát to ale již byli oni, kdo se radoval ze vstřelené branky. Poprvé v dresu Betonovy se prosadila posila last minute Novotný – 1:1. O tři minuty později šli dokonce domácí do vedení zásluhou Sumerauera – 2:1. Ovšem ještě do přestávky Švantlák kontroval a opět u toho byl kanonýr Habart. Nejprve v úvodu 29. minuty opět po spolupráci s Kovářem vyrovnal – 2:2. O necelou minutu později pak za pomoci Kabeleho otočil vedení na stranu hostí a zkompletoval svůj hattrick – 2:3.

Minutu a půl po začátku poslední třetiny zužitkoval tlak Švantláku Lukáš Volf – 2:4. O čtyři minuty později pak další tlak píseckých před Hlaváčem zužitkovali Kabele s Kovářem – 2:5. S domácími to nevypadalo vůbec dobře. Přesto dokázali utkání ještě zdramatizovat. Pět minut před koncem se prosadil Janeček – 3:5. O minutu později snížil svoji druhou v utkání Novotný na rozdíl jediného gólu – 4:5. Betonova pak ještě dostala k dobru další početní výhodu a snažila se o vyrovnání. Obrana Švantláku v čele s výborně chytajícím Čapkem další gólovou radost domácích nepovili a všechny body tak putovaly do Písku.

Branky a nahrávky: 25. Novotný (Kaše, Šperl), 28. Sumerauer (Kaše, Novotný), 40. Janeček (Sumerauer), 41. Novotný (Čížek, Janeček) - 14. Habart (Kovář), 29. Habart (Kovář), 29. Habart (Kabele), 32. Volf L. (Habart), 36. Kovář (Kabele)

Střely: 37:30, Vyloučení: 3:5, Využití: 1:0, V oslabení: 0:1, Počet diváků: 42

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Hanus, Přibyl, Kozák, Pelc – Kovář, Kabele, Habart – Duchoň, Volf L., Rychlík, Mergl

Trenér HC ŠD Marek Kabele po utkání řekl: Dnes to bbyl zápas jak na houpačce. Naštěstí jsme ho ale zvládli a získali důležité tři body v boji o druhé místo.

V neděli 26. března přivítá HC ŠD v Orange aréně od 11 hodin v další bitvě o co nejlepší výchozí pozice pro play-off českobudějovický Pedagog.

„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde