Ani v derby s Protivínem se záloha nezastavila

B tým mužů natáhl sérii tří bodových utkání již na 14 zápasů, foto: archiv

HC ŠD Písek B – TJ Platan Protivín 11:2 (4:0, 2:2, 5:0)

Ve 14. kole KHbL bylo k vidění derby mezi domácím Pískem a hosty z Protivína. Podle výsledku prvního vzájemného zápasu, který skončil 1:3 ve prospěch písecké zálohy, se očekával vyrovnaný hokejbal.

Domácí začali utkání aktivně a odměnou jim byla první branka utkání, kterou vsítil do branky hostí navrátilec do sestavy Kobližka – 1:0. Od prvních minut utkání bylo zřejmé, že zelený plastový povrch v kombinaci s občasným deštěm bude hráčům z Protivína dělat problémy. Neuplynula ani minuta od první branky a domácí se mohli opět radovat, když se po samostatné akci prosadil Volf – 2:0. Na třetí branku utkání si diváci museli počkat až do druhé poloviny první třetiny, kdy se tvrdou střelou od modré prosadil domácí Sup a využil tak přesilovku – 3:0. Ve 12. minutě se po individuální akci prosadil Kolář – 4:0.

Do druhé třetiny vstoupili domácí pasivně, což potrestal ve 21. minutě hostující Štejnocher – 4:1. O dvě minuty později udeřili opět domácí, kdy se po krásné kombinaci prosadil z prostoru mezi kruhy znovu Kobližka – 5:1. Odpověď na pátou branku domácích přišla o dvě minuty později, kdy se podruhé v utkání prosadil Štějnocher – 5:2. O minutu později se skóre opět měnilo, když se na modré napřáhl Máša a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 6:2.

Třetí třetina přinesla celkem pět branek a všechny si připsal domácí tým. Hned na začátku třetí třetiny se po kombinaci Volfa s Novákem prosadil druhý jmenovaný – 7:2. Ve 35. minutě se prosadil Volf a vypadalo to, že o výsledku je již rozhodnuto – 8:2. Další branku zaznamenal Čapek – 9:2. Jubilejní desátou branku utkání přidal ve 40. minutě Sup a připsal si tak již druhou desátou branku v řadě – 10:2. Poslední branku si připsal Bečvář, když mu asistoval Marek a uzavřel tím brankový účet utkání – 11:2. Písečtí se radovali ze 14. výhry v řadě a kráčí již neohroženě k vítězství v základní části.

Branky a nahrávky: 4. Kobližka (Bečvář), 5. Volf L., 11. Sup (Volf L.), 12. Kolář, 23. Kobližka (Drnec, Vlášek), 26. Máša (Kobližka), 31. Novák (Volf L.), 35. Volf L. (Čapek, Novák), 39. Čapek (Máša), 40. Sup (Novák), 44. Bečvář (Marek) – 21. Šteinocher (Čekan), 25. Šteinocher (Čekan)

Střely: 78:27, Vyloučení: 5:2, Využití: 2:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 10

Sestava HC ŠD Písek: Fišer – Sup, Máša, Marek, Drnec – Kobližka, Bečvář, Volf L., Kolář, Novák, Hronek, Čapek, Mergl

Obránce HC ŠD Marek Sup po utkání řekl: První třetina zápasu byla v naší režii a mohli jsme se těšit ze čtyř brankového vedení. Do druhé třetiny jsme vkročili pasivně a soupeř potrestal naše chyby a vyloučení. Ve třetí třetině bych řekl, že hosté již rezignovali a my si tak mohli připsat další cenné vítězství.

Autor: Marek Sup

„Nejkrásnější ze všech tajemství je být géniem a vědět to jen sám.“ Mark Twain