Dorostenci zakončili základní část výhrou u Horalů

Dorostenci HC ŠD si stejně jako muži dojeli do prachatické Highlanders arény pro všechny body,
foto: Alice Hnyková

HBC Prachatice – HC ŠD Písek 2:3 (0:1, 2:2, 2:2)

K poslednímu zápasu základní části cestovali Písečtí na hřiště Prachatic. Od úvodu utkání si počínali hosté velmi aktivně a zejména Šimůnka bylo plné hřiště. Brankář Turek držel dlouho čisté konto, až v 8. minutě nestačil na přesilovkovou souhru Šimůnka s Muchlem, kteří nabídli ideální pozici Matěji Hnykovi, jenž vymetl pavučinu Turkovi branky – 1:0. Nadále si hosté vytvářeli jednu šanci za druhou a o navýšení skóre je připravila jen nepřesná koncovka nebo výborný Turek.

Obraz hry se nezměnil ani v prostřední části, a tak v čase 17:24 domácí brankář neudržel nahození Šimůnka a pro Přibyla již nebyl problém uklidit míček za jeho záda – 2:0. Za 25 vteřin byl vyloučen střelec druhého píseckého gólu a Horalům stačilo pouhých 11 vteřin ke vstřelení branky. Uhlíř oběhl branku a střeleckou pozici připravil Čertíkovi, který do odkryté branky snížil na 1:2. V tuto dobu byla hra hodně poznamenána vyloučeními. Až v čase 22:34 zachytil na útočné modré míček Matěj Hnyk našel nahrávkou Šimůnka, který následně přesně servírovaným pasem do prázdné brány vyzval Přibyla ke vstřelení jeho druhé branky v utkání – 3:1. Uběhlo pouhých 14 vteřina a domácí vstřelili svoji druhou branku, která byla jako přes kopírák jejich první trefy. Nahrávka zpoza branky Uhlíře a skorující Veselý – 2:3.

V poslední části byla hra spíše opatrná. Domácí se snažili o vyrovnání, ale hosté si zkušeně pohlídali své vítězství. Mladší dorostenci tím zakončeli základní část, ve které skončil Švantlák ve skupině B na 4. místě.

Branky a nahrávky: 19. Čertík (Uhlíř), 23. Veselý (Uhlíř) – 9. Hnyk M. (Muchl, Šimůnek), 18. Přibyl, 23. Přibyl (Šimůnek, Hnyk M.)

Střely: 17:34, Vyloučení: 4:6, Využití: 1:1, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 30

Sestava HC ŠD Písek: Bauš – Beličková, Sýkora, Novotný, Hnyk Š., Šimůnek, Hnyk M., Přibyl, Muchl, Pechlát, Daněk, Fojtů

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Myslím, že jsme odehráli nejlepší první třetinu v sezoně. Byla to hra tak, jak si představujeme, plná pohybu, střelby a šancí. Zbytek zápasu jsme si sami zkomplikovali, ale ve třetí třetině jsme byli zpátky ve hře. Všechny hráče musím pochválit za předvedený výkon.

Autor: Vít Čapek

„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich