Druhá příčka po vítězství nad Pedagogem nadostřel

Spolupráce Jakuba Kováře (vlevo) a Lukáše Volfa přinesla Švantláku dva góly do sítě Pedagogu,

HC ŠD Písek – SK Pedagog Č. B. 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)

V pěkném slunečním nedělním počasí hostil druhý písecký Švantlův Dvůr čtvrtý českobudějovický Pedagog. Jelikož v sobotu zvítězili Prachatice hladce nad Blatnou, přiblížili se v průběžné tabulce na dva body za Písek. Naopak Pedagog, pokud chtěl pomýšlet na boj o třetí příčku, musel bezpodmínečně zvítězit, jeho ztráta na Horaly byla již pětibodová. Hosté dorazili k Otavě v plné zbroji, soupiska čítající devatenáct jmen byla zcela zaplněna. To domácí dali dohromady opět dvě kompletní formace.

Od samého začátku bylo na hřišti jediné mužstvo, domácí Švantlák. Již v 15. vteřině mohl poprvé překonat Dobrovolného v hostující bráně písecký Kabele, ale nedokázal míček dopravit do prázdné brány. Hosté se za první dvě minuty nedokázali dostat z vlastního pásma, a tak následoval trest. Na konci druhé minuty již první formace HC ŠD dokázala využít šance a Ondřej Gába otevřel skóre utkání – 1:0. Další šance domácích zůstávaly nevyužity. Postupně se do hry dostali i hosté, ale vážněji ohrozit Čapka v brance Švantláku nedokázali. Dvě minuty před první sirénou tak opět udeřilo na druhé straně. Kabele vyhrál vhazování v obraném pásmu do běhu Habartovi a písecký ostrostřelec se dokázal z úniku prosadit – 2:0.

Druhá část přinesla vyrovnanější hokejbal a také první vyloučení. Švantlák získal dvě minuty před přestávkou dokonce minutu trvající dvojnásobnou početní výhodu, ale Dobrovolný tentorkát nekapituloval.

Nástup do poslední třetiny se povedl opět domácím. Ve 34. minutě po spolupráci celého útoku skóroval Lukáš Volf – 3:0. Vzápětí však putovali na trestnou lavici postupně dva písečtí hráči a také Pedagog si zahrál přesilovku pěti proti třem. Hosté ji však dokázali Bílkovou střelou od modré využít a vykřesat jiskřičku naděje – 3:1. Nastupující tlak zeleno-bílých ale utnul ve 39. minutě beckhendovou střelou Kovář – 4:2. O chvíli později ale putoval za katr Přibyl, který vystavil českobudějovickému hráči neprostupnou zeď. Pedagog dobře zakombinoval a Ondřej Bárta znovu snížil na dvougólový rozdíl – 4:2. Hosté vrhli všechny síly do útoku, ale opět výborně chytající Čapek další změnu nepovolil. Poslední minutu již odehráli domácí zkušeně v útočném pásmu a také ve třetím jarním utkání dokázali naplno bodovat.

Branky a nahrávky: 2. Gába O. (Habart), 14. Habart (Hřebíček), 34. Volf L. (Hromádka, Kovář), 39. Kovář (Přibyl, Hromádka) - 36. Bílek (Malecha, Plemátl), 41. Bárta O. (Kvítek, Pavlík)

Střely: 34:34, Vyloučení: 5:3, Využití: 0:2, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 52

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Pelc, Přibyl, Hřebíček, Hanus – Gába O., Kabele, Habart – Hromádka, Volf L., Kovář, Duchoň

Fotogalerie:

Trenér HC ŠD Marek Kabele po utkání řekl: Dnes zasloužená výhra. Soupeře jsme dvě třetiny nepustili do žádné vyloženější šance. Až ve třetí třetině využili dvě přesilovky po našich někdy zbytečných faulech. Čekal jsem, že nás potrápí víc.

Dvě kola před koncem základní části chybí Švantláku k jistotě druhé příčky a tedy přímé účasti v semifinále jediný bod. Bojovat o něj budou písečtí hokejbalisté v sobotu v Pluhově Žďáru.

„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain