Béčko vyloupilo Suchdol 15. výhrou za sebou

B tým řádil také proti záloze Suchdola a připsal si 15. výhru v 15. letošním zápase, foto: archiv

SK Suchdol n. Lužnicí B – HC ŠD Písek B 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Písečtí zajížděli ke svému poslednímu venkovnímu utkání základní části do vzdáleného Suchdola, kde na ně čekala záloha posílena o několik opor z A teamu v čele s nejproduktivnějším hráčem 2.Nhbl – Kalátem.

Písečtí vstoupili do utkání aktivně a snažili se využít chyb domácích k vstřelení první branky utkání. To se jim povedlo v 6. minutě utkání, kdy na středu hřiště obral domácí hráče o míček Novák, prodral se až před domácího gólmana a vstřelil svůj 7. gól v sezoně – 0:1. Na další branku si diváci museli počkat až do 13. minuty utkání, kdy s k míčku na modré dostal Sup, položil si domácího útočníka a rychlou střelou překonal gólmana domácích podruhé – 0:2.

Ve druhé části se hra vyrovnala a byly k vidění šance na obou stranách. Využít se však povedlo až tu z 19. minuty, kdy se míček pohyboval po ose Kobližka – Vrba – Sup a poslední jmenovaný tvrdou střelou od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 0:3. Hosté potě svými zbytečnými fauly dostávali soupeře do hry, který svými pokusy naštěstí ztroskotal na výborně chytajícím Fišerovi.

Třetí třetina přinesla pouze jednu branku a tu si připsali opět hosté, když Kocourek vybojoval míček za brankou, vyběhl s ním před branku, kde přihrál na úplně volného Koláře, který již zakončoval do prázdné branky – 0:4. Domácí se snažili s vývojem utkání ještě něco udělat, ale Písečtí všechny pokusy zlikvidovali a mohli se tak radovat z dalšího cenného vítězství.

Písečtí se radovali z 15. výhry v řadě a příští sobotu mohou v domácím stánku završit tažení základní částí bez jediné prohry.

Branky a nahrávky: 6. Novák, 13. Sup, 19. Sup (Vrba, Kobližka), 32. Kolář (Kocourek)

Střely: 20:26, Vyloučení: 0:3, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 57

Sestava HC ŠD Písek: Fišer – Sup, Marek, Procházka, Vlášek – Vážný, Zábranský, Novák – Kolář, Mergl, Kocourek – Kobližka, Vrba

Obránce HC ŠD Marek Sup po utkání řekl: Očekávali jsme vyrovnaný boj, což se také ukázalo. Na domácí vysokou výhru jsme museli zapomenout a makat na 100 %. Suchdolští měli k dispozici několik opor A-teamu a na celkovém herním projevu to bylo znát. Každou třetinu jsme vstřelili alespoň o jednu branku víc než soupeř a to se ukázalo jako klíčové. Všichni makali naplno a vzadu jsme se mohli spolehnout na „SKVĚLE“ chytajícího Fíšu.

Autor: Marek Sup

„Kdy se nudíme lépe než v kruhu rodiny?“ Oscar Wilde