HC ŠD si zajistilo přímý postup do semifinále

Lukáš Volf (v černém) se vyrovnanou bilancí 4+4 výrazně podílel na demolici Pluhova Žďáru,
foto: Petr Brůha, Písecký Deník

SK Beer Stars Pluhův Žďár – HC ŠD Písek 2:13 (0:3, 0:5, 2:5)

Dlouhodobá soutěž se přiblížila ke svému konci. Na poslední venkovní utkání zajížděli hokejbalisté Švantlova Dvora mezi pole a louky za Jindřichovým Hradcem, do malebné jihočeské vesničky Pluhův Žďár. Jejich hostitelé zvládli podzimní část nad očekávání a dlouho bojovali o postup do vyřazovacích bojů. Jarní část ale Pivní hvězdy zastihla ještě při zimním spánku a nebýt bodové impotence táborských Husitů, jistě by se propadli až na poslední místo. V „Pluháči“ ale nebývají utkání nikdy snadná, bez ohledu na tabulkové postavení soupeřů.

Písečtí však předvedli dokonalý vstup do zápasu. Milan Hromádka, jenž kvůli pracovním povinnostem naskočil do utkání bez rozcvičení, předvedl při prvním střídání rychlý kontr po levém křídle a šikovností sobě vlastní nedal Průšovi v brance domácích šanci – 0:1. O minutu později při dalším střídání druhého píseckého útoku zaúřadoval tentokrát Lukáš Volf a přidal klid na hokejky Švantláku – 0:2. V polovině úvodní třetiny se poprvé prosadil i Jakub Kovář a o výsledku zápasu nebylo pochyb – 0:3.

Prostřední část přinesla brankostroj hostů. V 18. minutě pálil od modré obránce Hřebíček – 0:4. Ve 24. minutě se podruhé v utkání střelecky prosadil Hromádka – 0:5. O minutu později si druhý útok role prohodil a zakončoval Kovář – 0:6. Necelé dvě minuty před druhou přestávkou se také svoji druhou brankou prosadil Hřebíček – 0:7. Za 30 vteřin skončil míček opět za Průšou, hattrick dokončil Kovář – 0:8.

Domácí měli na přelomu druhé a třetí třetiny jedinou přesilovou hru, ale spíše se museli věnovat obraným povinnostem. Ve 33. minutě si však vzal slovo jejich nejlepší střelec Paščenko a připravil Čapka o první nulu v letošní sezóně – 1:8. Také Švantlák si zahrál jednu početní výhodu, kterou však dokázal již po 13 vteřinách využít, když Kovář našel u mantinelu volného Volfa a ten se střelou z první nemýlil – 1:9. O minutu a půl později využili domácí ojedinilý brejk a znovu to byl Paščenko, jenž si připsal druhou branku v utkání – 2:9. Jubilejní desátou branku HC ŠD a svoji třetí v utkání zaznamenal na konci 40. minuty Lukáš Volf – 2:10. Za 21 vteřin se stejná útočná formace Písku prosadila znovu, svoji přesnou střelu zápěstím předvedl Kovář – 2:11. Chuť Švantláku po gólech neustávala a ve 43. minutě přidal další zářez Habart – 2:12. Poslední slovo si vzal 51 vteřin před koncem utkání Lukáš Volf a pečetil konečné skóre – 2:13. Vítězství také přineslo definitivní jistotu HC ŠD přímého postupu do semifinále, které náležím dvěma nejlepším týmům základní části.

Branky a nahrávky: 33. Paščenko (Janák), 39. Paščenko (Málek) – 2. Hromádka (Volf L.), 3. Volf L. (Gába O.), 9. Kovář (Hřebíček), 18. Hřebíček (Gába O.), 24. Hromádka (Kovář, Volf L.), 25. Kovář (Volf L., Hromádka), 29. Hřebíček (Habart), 29. Kovář (Volf L.), 38. Volf L. (Kovář, Hřebíček), 40. Volf L. (Kovář, Hromádka), 41. Kovář (Hromádka), 43. Habart (Gába O., Kabele), 45. Volf L. (Gába O., Kovář)

Střely: 26:53, Vyloučení: 1:1, Využití: 0:1, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 8

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Hřebíček, Kozák, Pelc – Gába O., Kabele, Habart – Hromádka, Volf L., Kovář

Útočník HC ŠD Lukáš Volf po utkání řekl: V sobotu jsme jeli do zcela nevyzpytatelného Pluhova Žďáru. Věděli jsme, že se budeme muset adaptovat na tamní těžké podmínky. I proto někteří zvolili velice důkladnou silovou přípravu v tamní posilovně. Podle toho vypadal nástup do utkání, skvěle rozcvičeni jsme vlétli na soupeře a dali rychlé branky. Tím jsme se uklidnili a začali hrát tak trochu na krásu. Ve třetí třetině na některých hráčích bylo videt, že gól vyloženě nechtějí vsítit, aby je to něco nestálo. Nakonec můžeme říct, že pro náš pitný režim je škoda dvou gólů v naší síti, jinak si myslím, že jsme utkání zvládli a naprosto zaslouženě vyhráli.

V posledním utkání základní části bude HC ŠD hostit v domácí Orange aréně v neděli od 11 hodin blatenské Datly. Písečtí ještě mají teoretickou šanci na první místo, pokud by Suchdol nezvládl souběžně hrané utkání na hřišti posledního Tábora.

Autor: Václav Pelc

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich